Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Radní v Sokolově zatím stopli stavění předzahrádek na náměstí

Dohadování sokolovských radních s podnikateli ze Starého náměstí, kteří žádají zrušení poloviny pěší zóny, má naprosto nečekaný výsledek. Město vyhlásilo dočasný zákaz stavět před hospodami a kavárnami předzahrádky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ABBA1951

Jednoduchý problém

CELÁ DISKUZE MÁ ZNÁMKY ZBYTEČNÝCH EMOCÍ. JEDNÁ SE O VELMI JEDNODUCHÝ PROBLÉM - vzájemně přijatelný kompromis, který by vyhovoval většině, a nevyčleňoval náměstí od ostatního města.  Vrátit tomuto historickému náměstí jeho původní význam - náměstí, a to není dětské hřiště, ta jsou v Sokolově jinde. Náměstí musí žít a vůbec nejde jenom o dopravu - ta je jenom nezbytnou součástí dnešního života . Věřím, že se kompromis najde, a že se spolu naučíme vycházet, a to chodci, řidiči i maminky s kočárky - jako je to i jinde ve světě, a není to daleko od nás. Zákaz   "zahrádek" do vyřešení  považuji za nesmyslný, celá situace se tím jenom zbytečně dramatizuje.

0/0
22.3.2012 13:54

Eddy59

Staré náměstí

Přestože nejsem příznivcem zákazů vjezdů do středů měst, v Sokolově je problém někde jinde. Staré náměstí totiž není ve středu, ale na konci celého města, dál se už návštěvník nikam nedostane. Není to tedy žádný průchoďák mezi několika částmi města, ale periferie.To ovšem všichni ti, kteří si tam pronajali obchody, museli vědět, takže jejich petice je nesmyslná. A zpoplatnění parkování v okolí není zrovna nejšťastnější nápad, na druhou stranu se tam nyní lépe, byť za 10-20 Kč, hledá místo k zaparkování. Takže můj názor: předzahrádky ANO, parkování NE.

0/0
22.3.2012 11:01

MacGyver.cz

Největší hloupost!

Záráží mne, že taková hloupá myšlenka může zákázat stavění předzahrádek.

Mám malé děti a rádi chodíme právě na Staré Náměstí, protože děti tu mohou bezpečně kroužit na tříkolce.

Takže jestli dobrý nápad, tak dětské hřiště!

Řekl bych, že jediný kdo by chtěl povolit dopravu na náměstí jsou motorkáři, kteří by mohli mít své stroje hned vedle stolu.

Doufám, že mají radní v Sokolově dostatek rozumu a dopravu na náměstí nepovolí.

0/0
21.3.2012 21:03

kolda39

Staré náměstí v Sokolově je totálně chcíplé

Takhle málo zalidněné náměstí jsem ještě v žádném jiném městě snad neviděl. Hrůzná zóna k podnikání. Hernám se tam daří, to je tak jediné odvětví v podnikání, které tam má zelenou. Rv

+1/0
21.3.2012 15:31

Kakamilka70

Neví, co chtějí

V dnešní době si taky každej myslí, že si může vykřičet i sebe větší pitomost. Evidentně neví, co chtějí. Živí ji předzahrádka a chce tam auta. A "zeleň, auta, retardéry a zastávku pro autobus spolu s předzahrádkami":)))musím se upřímně smát......to si asi náměstí v Sokolově spletl s Václavákem ne???? Díky bohu za tu pohodičku a klídek, co tam je.

+1/0
21.3.2012 9:45

mim7

Re: Neví, co chtějí

Dnes je trend po celém světě jednoznačný - budují se pěší zóny, to jen v českém Kocourkově bojují za přeměnu zóny na autostrádu. A že byznys skomírá? To není nedostatkem kraválu pod okny, ale likvidační vládní politikou, domácnosti si prostě nemůžou tolik dovolit a byznys trpí i tam, kde je auta smrdí. Sokolovští podnikatelé pláčí na špatném hrobě.

+1/0
21.3.2012 9:54

mim7

Re: Neví, co chtějí

Jinak pěší zóna vznikne i na tom Václaváku a lidi v Sokolově by za ní měli bojovat a neměli by si jí nechat vzít kvůli hrstce pomýlených křiklounů.

0/0
21.3.2012 10:00

mim7

dobrý tah

Ať si podnikavci vezmou svá auta a táhnou dělat smrad a kravál někam jinam.

0/0
21.3.2012 8:26







Najdete na iDNES.cz