Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V Kyselce se jednalo za zavřenými dveřmi o dalším osudu lázní

Bývalé lázně Kyselka mají ještě šanci na přežití. Plán společností Karlovarské minerální vody a C.T.S. Duo, který počítá s bouráním většiny budov a záchranou jen některých objektů, narazil. Náměstkyně ministryně kultury řekla při čtvrtečním jednání za zavřenými dveřmi v sousedním Radošově, že výsledkem schůzky nebude sejmutí památkové ochrany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hawell

je tak těžké..

zjistit si správné informace a nepsat pořád dokola blbosti?!?

objektů je 13 (mattoniho vila, stallburg, loschneruv pramen, ottuv pramen, restaurace, jindrichuv dvur, svycarsky dvur, vileminka, hotel praha, jidelna, centralni sklad, vodolecebny ustav a vila felseck)

většina nepatří KMV, ale bývalému CTS-duo, které objekty získalo v dražbě po několika předešlích majitelích.

a jsou to hlavně ty objekty u silnice, které tak všichni rádi fotí..

0/0
23.3.2012 9:54

petrph

Re: je tak těžké..

Část z toho patří CTS, pár budov  patří KMV  Už ani není tak podstatné komu to patří, ale jestli existuje nějaké řešení rekonstrukce Kdyby stát ty budovy znárodnil, tak sám ty peníze taky nedá a budou chátrat vesele dál.

Čili, Pasquale navrhl plán svého řešení -ministerstvo kultury dá povolení,část těch budov se zbourá,zbytek se za peníze KMV opraví. Když stát tenhle plán nepříjal,tak nepřijal,v podstatě se nic nemění, ty budovy se sami neopraví.

JInak, ale chápejme to jako ohromný megabyznys.Ty pozemky mají lukrativní cenu,tedy pochopitelně až to tam buldozery zplanýrujou.Což se stejně za pár let stane,budovy prostě spadnou nebo budou ohrožovat bezpečnost okolí(hned po nimi vede silnice),takže nakonec ministerstvo kultury to povolení dá (né-li dřív když někdo politicky zatlačí).A strašně strašně pak bude záležet na tom,komu v tom okamžiku ty pozemky budou patřit,jestli KMV,CTS Duo,nějaké  nově vytvořené akciovce s neznámými vlastníky,obci,jakémusi sdružení .někdo vydělá slušnej balík

0/0
23.3.2012 11:05

hawell

Re: je tak těžké..

ty pozemky zas tak lukrativni nejsou..v kyselce je velice uzke udoli, do ktereho skoro nesviti slunce, jsou u silnice, kde projede 100 kamionu denne a ze strane tece spousty vody..a sousedi jsou VLS, ktere pozemky ze zakona prodavat nemuzou..

hlavnim zajmem KMV je sejmuti pamatkove ochrany, aby je jiz pamatkari nemohli pokutovat a nemohla byt proti nim vedena podobna negativni kampan jako ted..

0/0
23.3.2012 13:37

petrph

Re: je tak těžké..

Což je pochopitelně argument právě proti tomu  aby se tam restaurovaly lázně. I když by se do toho narvaly ty miliardy a dalo se to do toho provozuschopného stavu, tak do takového prostředí asi moc lázeňských hostů jezdit nebudou, když navíc jedny lázně jsou o 20 km níž (Karlovy Vary) a druhé o 20 km výš (Jáchymov) a oboje zoufale shání klienty.

Ale mluví se o tom, že by se tam pak postavilo obří parkoviště pro kamiony, bylo by tam místo pro průmyslové zóny a podobně..

A je tu ještě jeden anti-zájem KMV. je pravděpodobné, že kdyby se někde zchrastily peníze a ta rekonstrukce se rozjela, tak právě pro podporu těch lázní by pak obec zakázala průjezd kamionů.A ty kamiony vozej právě tu stáčenou vodu z KLM.Asi by si musel na vlastní náklady postavit poměrně dlouhou železniční vlečku a vozit to po ní.

0/0
23.3.2012 13:59

hawell

Re: je tak těžké..

uvažujete správně, ale máte v tom několik chyb..

původní lázeňská část dnes už dávno nestojí..ty objekty jsou pod dnešní výrobní halou..pozdější dětská léčebna (neplést si to s lázněma) využívala prostor bývalé stáčírny a bytů zaměstnanců.to jsou ty objekty u silnice, které KMV nepatří.oprava celého areálu je komplikovaná hlavně z nemožnosti využití objektů pro cokoliv.

velké parkoviště na místě už je..z bývalého zámeckého parku..stavební povolení tenkrát povolil ředitel památkářů v plzni a posléze za to byl stíhán.

průmyslová zona, nebo cokoliv jiného tam nemá šanci, protože sousední pozemky vlastní stát (Vojenské Lesy a Statky), které je prodávat nemůže (o to se snažili již předchozí majitelé/spekulanti a bez úspěchu).

co se vlečky týče, tak její obnova je nereálná z důvodu změn majitelů některých pozemků, na kterých stála.

0/0
23.3.2012 14:53

hawell

Re: je tak těžké..

a teď jedna speciální informace navíc která trochu poukazuje na neobjektivnost a tendenčnost tohoto článku..v pondělí bude tisková konference v Praze, na které představí KMV zahájení projekčních prací na rekonstrukci dvou svých objektů (Stallburg, Loschneruv pavilon).bude z nich bytový dům a muzeum s výletní kavárnou/restaurací. jde o snahu ukázat dobrou vůli a snahu aspoň některé objekty zachránit.ale ani bohatá firma jako jsou KMV nemají na vyhazování peněz oknem, což by snaha o záchranu celého areálu bylo.

0/0
23.3.2012 14:54

mim7

Pasquale není nad zákonem

Pan Pasquale si myslí, že se ho české zákony netýkají a v takové situaci opravdu nic jiného než vyvlastnění není na místě.

0/0
22.3.2012 23:41

petrph

Re: Pasquale není nad zákonem

Což by bylo to nejmenší.Vyvlastnit, ale co dál? Ani stát ty peníze na rekonstrukce nemá a nedá.

0/0
23.3.2012 7:57

mim7

Re: Pasquale není nad zákonem

Ty jsi stát, že to tak dobře víš? Stát ty peníze samozřejmě má, je to jen otázka priorit. A nikde není psáno, že se to musí naráz opravit všechno, památky se opravují běžně postupně, aby to rozpočet jednorázově tolik nezatížilo.

0/0
23.3.2012 8:18

petrph

Re: Pasquale není nad zákonem

Nemá a nedá.nevím jestli jste viděl v jakém jsou budovy lázní v Kyselce stavu.Ale jen pro představu - v nedalekých Karlových Varech se nyní rekonstruuje slovy "jedna " budova Císařských lázní ,která je sice v desolátním, ale přeci jen mnohem lepším stavu. Náklady na rekonstrukci kolem miliardy. Skládá se na to kraj,město, jdou na to prostředky z EU...

Lázně v Kyselce jsou mnohem rozsáhlejší, a taky zdevastovanější, ty náklady se reálně odhadují na několik miliard,né-li víc.  Což v současném krizovém stavu vládnutí kde se v rozpočtech spíše ubírá než rozdává, znamená že ty peníze fakt nikdo nedá. Můžeme se sice utěšovat, to že je to "otázka priorit" a že se to bude opravovat postupně, tak třeba za 10,20 let, ale do té doby už to v Kyselce spadne samo...

0/0
23.3.2012 8:51

mim7

Re: Pasquale není nad zákonem

Vůbec nic nespadne, když se zajistí střechy, což je otázka pár milionů, ne miliard. Staticky jsou ty objekty v pořádku a památek, co vypadaly ještě v hůř a byly nakonec zachráněny je po republice spousta.

0/0
23.3.2012 9:04

petrph

Re: Pasquale není nad zákonem

Budovy jsou "staticky v pořádku" a stačí zajistit střechy? Proboha, vždyť v těch budovách už jsou většinou propadlé stropy a stojí jen vnější zdi... :-)

0/0
23.3.2012 9:13

Honzin88

Re: Pasquale není nad zákonem

Nevím, proč by kraj nemohl lázně převzít a dát peníze na zabezpečení areálu, když má peníze na to, aby si mohl před krajským úřadem postavit obří model kraje za 10 milionů. To je ale asi důležitější, že?

0/0
23.3.2012 10:26

petrph

Re: Pasquale není nad zákonem

Mám dojem že ten návrh  s modelem už padnul, každopádně 10 i třeba 100 milionů je z hlediska opravy Kyselky strašně málo. Za ty prachy to může dát opravdu "zabezpečit",, tedy že kolem toho dá drátěnej plot aby tam někdo nelez a nespadlo to na něj...

0/0
23.3.2012 10:35

mim7

Re: Pasquale není nad zákonem

Koukám, že rozhoduješ nejen o státních financích, ale jsi velký expert i na statiku. :-) Asi tedy budeš muset předložit lepší posudek a vyvrátit ten, co tam nedávno experti udělali.

0/0
23.3.2012 13:33

petrph

Re: Pasquale není nad zákonem

Někdo předložil posudek, že ty budovy jsou staticky v pořádku? Hodně mi někdo odkaz, já se ještě dneska moc nezasmál, a to tu ještě teď začíná pršet...:-(

0/0
23.3.2012 13:38

Eastwood

Jsme si před zákonem všichni rovni ?

To, co se děje kolem lázní Kyselka u Karlových Varů, to se mi zdá až neskutečné. Řekl bych, že je to až sci-fi. Jak je možné, že toho bezectného podnikavce Pasquala nedonutí v této zemi už konečně někdo k tomu, aby dodržoval zákony této země. Z mnoha jeho vystoupení vyplývá, že ho zákony ČR vůbec nezajímají. Nedovedu pochopit, jak je možné, že s ním po přijetí zcela jednoznačných závěrů stále někdo diskutuje. Kdyby se jednalo o tuzemského podnikatele, tak s ním naše úřady doslova tzv. zametou a z pokut by se nevymotal.

Že by to bylo tím, že Pasquale vydal na reklamu bezmála miliardu korun a že se do těchto nákladů na reklamu schová kdejaký " motivační " příspěvek kdekomu z vlivných a jemu potřebných lidí ?

Naši úředníci na všech úrovních, jakož i tzv. umělci, kteří se propůjčují k reklamě jeho výrobků, by si měli uvědomit, co je a není odpovědné a správné.

Přestaňte už s Pasqualem diskutovat a donuťte ho dodržovat zákony České republiky !!!

+2/0
22.3.2012 22:19

petrph

Re: Jsme si před zákonem všichni rovni ?

Proč do toho motáte Pasquala, když vůbec nejde o něj? On stejně dobře jako všichni ostatní ví, že dokud ministerstvo kultury nezruší v Kyselce památkovou ochranu, tak se nic bourat nebude. (Jiná věc, že už tahle ty ruiny hyzdí obec a stejně časem spadnou sami). Čili, vůbec nejde o to aby zákony dodržoval pan Pasquale,ale všichni na ministerstvu kultury. Pouze se ministerstvo rozhodne (a třeba se tam dá někdo podplatit, nebo jim to nařídí někdo z vlady, rozumějme provládních stran), že se ta památková ochrana zruší, tak se to zboří.

Jiná věc je jak situaci v Kyselce řešit.Bourat se nebude, ale ty peníze na obnovu taky nikdo nedá. Co s tím ?

0/0
23.3.2012 7:39

mim7

Re: Jsme si před zákonem všichni rovni ?

Ty peníze na obnovu stát nakonec dá jako je dává na mraky jiných památek. To, že ty dáváš před památkami přednost levným lahváčům a buřtům z  Lidlu na tom nic nemění.

0/0
23.3.2012 8:23

babysek

občan

Jinde by se s ním nepárali jako u nás. Peníze od nás bere, ale zákony by chtěl vlastní. ;-)

+1/0
22.3.2012 19:38Najdete na iDNES.cz