Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Začala oprava staleté vlečky z Kyselky, už brzy po ní pojedou vlaky

Po čtrnáctileté přestávce začne letos zase sloužit víc než sto let stará železniční vlečka z Kyselky do Vojkovic nad Ohří. Rekonstrukce dráhy začala ve čtvrtek položením prvního pražce. První vlak s minerálkami by měl po trati, jejíž obnova vyjde na deset milionů korun, vyjet v srpnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

hoter

hodný pan Pasquale????

Ten člověk si snad dělá srandu.... Když kdysi udělal smlouvu s býv.okresním úřadem KV, že se bude podílet na opravě silnice, kterou díky dopravě kamionů jeho firma zdevastovala,tak potom následně vše odmítl, protože okresní úřady přestaly existovat a on argumentoval, že krajské úřady nejsou nástupce, takže nic dál plnit nebude..... A dneska ze sebe dělá dobráka s vlečkou??? Já bejt na místě kraje, dám na silnici omezení vozidlům max 7t  a nechal bych ho to vyžrat...:-(

0/0
13.5.2012 20:54

Eastwood

Konečně to Pasqualemu došlo

Pasqualemu došlo, že z jeho záměru na zbourání celého lázeňského komplexu v Kyselce nic nebude, a že na jeho místě uvažované parkoviště pro kamiony nevybuduje.

Ještě zbývá doslova dokopat ho k tomu, aby opravil všechny památkově chráněné objekty v lázních Kyselka, které jsou v jeho vlastnictví a zamezit mu transport těch jeho patoků, které čerpá ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště v Doupovských horách z mnoha desítek studní, po silnici z Kyselky do Karlových Varů.

Až tohoto bezcharakterního italského podnikavce donutí někdo dodržovat zákony této země, tak začnu věřit tomu, že se v naší zemi začíná něco měnit.

0/0
11.5.2012 19:05

CART09

na co ČD?

A na co se potřebovala Mattoni dohadovat s ČD, když si vlečku opravila za své? Nemysleli spíš SŽDC, kvůli opravě zapojení vlečky na žel. síť?

+2/0
11.5.2012 8:52

Muf007

Re: na co ČD?

souhlasím. doba pro zprovoznění neskutečně dlouhá. Kolik stovek a tisíců kamionů mezitím devastovalo silničku radši nepočítat. Doufám, že provoz na vlečce nebude nakonec jen nějakým kosmetickým gestem.

+1/0
11.5.2012 17:18

denek

Tuhle vlečku pamatuju v provozu

jako dítě, tenkrát se ještě minerálky stáčely do skleněných lahví, takže vlečka už zdálky cinkala ..tenhle zvuk neodmyslitelně patří k mému dětství. Někdy nám strojvůdce zastavil cestou zpátky, nabral nás do lokomotivy a kousek nás svezl :-). Nikdy jsem nechápal, jak tuhle vlečku mohli jako "nerentabilní" zrušit...

+2/0
11.5.2012 7:30

babysek

Re: Tuhle vlečku pamatuju v provozu

Taky si ji pamatuji v provozu. Jezdili jsme tam na Ohři. Kdyby vlečku provozovali stále tak neměli rozkradené koleje a investice by nemusela být žádná. Ale to je u nás se vším. Nejdřív se to nechá zničit a potom křičí jak je oprava drahá.;-)

+2/0
11.5.2012 8:09Najdete na iDNES.cz