Diskuze

Stopy po Němcích musely zmizet. A s nimi i jména měst a obcí

Po druhé světové válce se celý karlovarský region proměnil. Dříve německý kraj se rychle počešťoval. Mizely názvy jako Rossbach a Gängerhof, přišla doba Hranic a Chodovů.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jsem ze Sokolova, stále zde žije 80% potomků sudetských němců, včetně mě. Celé Karlovarsko defacto postavili a zvelebili němci. Co s "Falknovem" udělali češi? Přetvořili jej na obří romské ghetto. V podstatě celý kraj je jedno obrovské ghetto. Dobrá práce hoši;-DR^

1 2
možnosti

Moc dobrou práci neodvedl Sudeťák,který v roce 1939 v Citicích nezastřelil,ale pouze zranil mého dědu.Děda přežil a díky tomu tady mohu psát.A raději se nevyjadřovat k tvému hloupému názoru.

2 1
možnosti

Nebylo se čemu divit.Němců měl každý plné zuby.!!

3 1
možnosti

Byli to českoslovenští občané, německé národnosti kteří (ač neradi) se stali součástí nového státu. Myslím že plné zuby mohli mít i oni nás.

3 1
možnosti

Velmi casto posuzujeme davnou dobu z dnesniho uhlu pohledu a to je spatne. Cesi si v dobe tesne pred valkou zazili sve a v dobe okupace to bylo jeste horsi. Jsem ze "sudet" a tvou vetu si taky obcas pri pohledu do meho okoli reknu, ale souziti nemcu a cechu na jednom gruntu byla a vidim to i dnes vzdy problematicka...

4 0
možnosti

Vsechno co za neco v pohranici , tedy v Sudetech, stalo vybudovali nemci. A profitovala z toho cela republika.

Jak se to komunistum , zlatokopum a primitivum z  vnitrozemi libilo si sednout do zarizene luxusni vily nekde ve Varech nebo Liberci.

Na zarizenich tehdejsich fabrik a na infrastrukturach z te doby vyrabeli hrde socialisticke narodni podniky az do 80tych let.

8 5
možnosti

Mate pravdu. Ale asi bych to nerikal tak ostre, pro nekoho je to porad velmi citlive tema. A i v pohranici jsou vyjimky, ktere funguji. Celkovy obrazek je ale smutny. 

Tech 12 milionu Nemcu, kteri by presunuti vetsinou do zapadni casti Nemecka tu zemi postavilo behem 10 let na nohy. Ty 3 miliony z CSR by se nam tehdy hodne hodily.

9 3
možnosti

Více jak tisíc let Český stát? ;-D Tak to jsem se zasmál.

2 2
možnosti

M78i52l69a80n 12K54o39i89š

6. 7. 2015 0:32

Upřesníme: České knížectví, posléze království České a nakonec Československá repubilka.

1 0
možnosti

Tezko soudit, ale kdyz vidim, jak to v pohranici vypada… Cesi to nedokazali prevzit. Kombinace Cesi - Nemci by ted byla pro nasi zemi hodne prospesna. Skoda, ze jsme se jich zbavili.

11 2
možnosti

M78i83l13a88n 46K90o67i31š

5. 7. 2015 22:26

Musím se ohradit proti jednomu výroku a to: Dříve německý kraj se .... V žádném případě nešlo o německý kraj, ale ryze české území, patřící Českému státu více jak tisíc let. Němci tam sice od 13 století postupně žili až vytvořili většinové obytavelstvo, ale Česi tam žili také, i když jich bylo jen něco kolem 10-15%.

A původně Česká, popř Kelstká označení míst a obcí postupně poněmčili.

8 0
možnosti

A to jak promlouvá k článku? Byť s vámi souhlasim.

0 1
možnosti

Na Frýdlantsku se jeden název naopak kuriozně zachoval. Původní ves se jmenovala Bullendorf a po válce se měl jen přeložit jako Býkov. Ale protože v Býkově nikdo bydlet nechtěl, z Bullendorfu se stala Bulovka.

2 0
možnosti

Naši sudetští spoluobčané, kteří se hlásili k německé národnosti, po roce 1938 nejdříve vyhnali své české sousedy, po záboru celého území a založení Protektorátu nás vyhlazovali jako krysy po celých obcích, nakonec dosáhli svého vysněného "Heim ins Reich". Budiž jim to přáno.

14 8
možnosti

Socialistický dějepis zanechal své dědictví.

6 8
možnosti

Na to, že chtěli Čechy regulérně vyhladit a že Sudeťáci se chovali často hůř, než ti z Říše, tak dopadli ještě dost dobře.

14 5
možnosti