Cena Masise: slovo mají dvouletí

  10:14aktualizováno  10:14
Předposlední dostihové odpoledne letošní sezóny na karlovarském závodišti proběhne ve znamení plnokrevného dorostu. Hlavním bodem programu na Hipodromu Holoubek bude jedničková Cena Masise - Pohár Grandhotelu Pupp za podpory společnosti Charvát Group.

Karlovarské závodiště se chystá na předposlední dostihové odpoledne letošní sezony. | foto: Marcela Kozová

Počátky tohoto důležitého srovnávacího testu dvouletých plnokrevníků spadají do 80. let minulého století. Na trať dlouhou 1200 metrů se vydá sedm aktérů.

Odchovanec největšího tuzemského hřebčína v Napajedlích Quintero (žokej Jan Verner) má ze všech startujících nejen největší zkušenosti, ale také vynikající výsledky. V nohách má dva sezónní starty a zatím nenašel přemožitele.

Trenérka Helena Vocásková přiváží dva svěřence. Zatímco Saula (žokejka Jiřina Andrésová) čeká první životní start, Dylanka (žokej Jan Rája) by mohla navázat na svůj květnový vítězný debut. O pozornost si říká ve dvou dosavadních startech pokaždé druhá Love Connection (žokej Jiří Chaloupka).

Nepatrnou hmotnostní výhodu bude mít Priscilla (žokej Petr Foret), která si životní premiéru prožila v červenci ve Francii. Dostihový křest čeká na Let Fireho (žokej Jaromír Šafář) a Oriental Gloryho (žokejka Vendula Korečková) Tipovat jejich šance sice není snadné, ovšem oba hřebci jsou v péči zkušených trenérů. Tím jejich případný úspěch není vyloučený.

Ani ve druhém nejvýše hodnoceném dostihu nemají sázející výběr svého favorita ulehčený. Cena společnosti Charvát Group (II. kategorie na 2400 metrů s dotací 100 tisíc korun) nabízí zajímavé devítihlavé pole.

Trojlístek koní, kteří své síly poměřili v červnu v jedničkové Karlovarské dvojnásobné míli, čili Noble Fox (žokejka Jiřina Andrésová), Willian (žokej Jiří Chaloupka) a Santin (žokejka Vendula Korečková), narazí na účastníka letošního Českého derby a nejméně zatíženého Fighting Lipse (žokejka Martina Havelková), druhou ze zdejší Letní ceny klisen Santa Padronu (žokej Petr Foret) nebo v mosteckém Memoriálu Dr. Frankenbergera těsně druhého Kerabusche (Michal Hrouda). Oblibu zdejší dráhy by mohl při příznivém průběhu potvrdit Mystic Golfer (žokej Jan Verner) a nejzkušenější matadoři na trati Roony (žokej Jaromír Šafář) s Fernandem (žokej Jan Rája).

Autor:


Nejčtenější

Do zahrady někdo vylil rtuť, trávník možná bude nutné vybagrovat

Karlovarští hasiči zasahovali na zahradě v Doubí, kam někdo vylil větší...

Nepříjemnost s chemikálií řešili o víkendu majitelé zahrady v karlovarské čtvrti Doubí. Někdo jim na trávník vylil...

Opravář jezdil s autem dál, než měl dovoleno, převrátil ho na střechu

Řidič v Chebu narazil do sloupu veřejného osvětlení a převrátil auto na střechu.

Na pořádné problémy si zadělal automechanik z Karlovarska. Vozem, který měl opravit, jezdil tak dlouho, až ho naboural....Nové tváře má k policii přilákat i akční video plné honiček a zatýkání

Akční video láká nové policisty

Honička v autech, zatýkání pachatelů, prohledávání lesa, ale i pohled pod pokličku práce policistů. To vše nabízí...

Vězně tam svazovali ocelovým lanem. Lágr u Jáchymova zkoumají vědci

Plzeňští archeologové zkoumali tábor Nikolaj na Jáchymovsku. Na snímku vedoucí...

Tábor Nikolaj u Jáchymova srovnaly buldozery v 60. letech se zemí, aby zahladily stopy po nelidském týrání lidí, které...

Z hořícího domu utíkalo jedenáct rodin, dočasně musejí bydlet jinde

Požár třípatrového bytového domu v Lomnici na Sokolovsku

Jedenáct rodin se ocitlo bez střechy nad hlavou po středečním požáru bytového domu v Lomnici na Sokolovsku. Oheň zničil...

Další z rubriky

Volejbaloví šampioni se domů vrátili vítězně, přejeli Budějovice

Peter Ondrovič z Českých Budějovic smečuje proti Karlovarsku.

Ve velkém stylu se vrátili na palubovku karlovarské míčovky úřadující šampioni extraligy, ve 2. kole přejeli o víkendu...

Litvínov poprvé prohrál, do čela jde Hradec. Chomutov zůstává bez bodu

Puk končí po střele vítkovického Patrika Zdráhala za zády chomutovského...

Až v 7. kole hokejové Tipsport extraligy skončila vítězná šňůra Litvínova. Severočechy vynuloval třinecký gólman Šimon...

Bauerův laufařský tým mění název, vysoké ambice zůstávají

Lukáš Bauer

Bauer Ski Team nejúspěšnějšího českého běžce na lyžích Lukáše Bauera stojí na prahu 5. sezony v prestižním seriálu...

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.

Najdete na iDNES.cz