Doubský most ve Varech bude úplně zavřený, řidiče čekají omezení

  8:45aktualizováno  16:14
Úplná několikaměsíční uzavírka Doubského mostu přes Ohři v západní části Karlových Varů začne v nejbližších dnech. Stavbu spojenou s hlavním tahem do Plzně čeká rekonstrukce.

Doubský most v karlovarské městské části Doubí čeká uzavírka. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

V úterý se zástupci Ředitelství silnic a dálnic dohodli s krajským úřadem, městem, policisty, dopravci a projektantem na termínu 19. dubna. Kompletní uzavírka mostu se ale může ještě posunout na 25. duben. „O změnu termínu žádá zhotovitel z organizačních důvodů. Rozhodnutí o změně termínu by měl krajský úřad vydat v nejbližších dnech,“ informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Uzavírka měla původně platit už od pondělí, Karlovy Vary ale vznesly námitku proti tomu, že most nebude přístupný chodcům. Té se ale nakonec zřekly, aby nezdržovaly a neprodlužovaly práce.

Fotogalerie

„Jsem rád, že se podařilo najít alespoň tu možnost, že bude pro občany Karlových Varů a okolí zavedena autobusová doprava mezi Doubím a Tašovicemi. Magistrát města se mohl během plánování uzavírky už mnohem dříve vyjádřit, že chce průchod pro pěší zachovat, ale zareagoval až po námitkách a dotazech občanů,“ uvedl krajský náměstek pro dopravu Martin Hurajčík.

Podle mluvčího magistrátu Jana Kopála informovalo město obyvatele odpovídajícím způsobem, například prostřednictvím radničních listů. Od té doby začaly chodit dotazy, zda bude most otevřený alespoň chodcům.

„Stejným dotazům, možná i ve větší míře, musel čelit i Krajský úřad Karlovarského kraje, který má v dané věci vydat rozhodnutí. Město je v tomto řízení jen jedním z účastníků. A jelikož se nezdálo, že by kdokoliv jiný hodlal v řízení podněty veřejnosti zohlednit, podali jsme tuto připomínku my,“ vysvětlil Jan Kopál.

Objízdné trasy

  • směrem od Plzně: po ulicích Studentská, Plzeňská, Západní a Plynárenská
  • směrem od Prahy po silnici I/6 ulicích Dolní Kamenná, Plynárenská, Západní, Plzeňská a Studentská. Pro auta, která nesjedou směrem Tuhnice, Dvory, bude trasa do 3,5 t ulicemi Chebská, Kpt. Jaroše, Plzeňská a Studentská. Nad 3,5 t po silnici I/6 a ulicemi Plynárenská, Západní, Plzeňská a Studentská
  • směrem od Chebu: trasa do 3,5 tuny vede ul. Chebská, Kpt. Jaroše, Plzeňská a Studentská, nad 3,5 t silnicí I/6 a ul. Plynárenská, Západní, Plzeňská a Studentská

Lidem mezi čtvrtěmi Doubí a Tašovice má pohyb usnadnit autobusová doprava po objízdné trase. Jízdní řád začal řešit karlovarský dopravní podnik hned po jednání.

„Výluka se týká linky 16 a 52. Navíc jsme se dohodli, že budou jezdit ranní spoje pro školáky mezi Tašovicemi a Doubím. Měly by být dva mezi 6:30 a 8:00 a pak ještě odpolední spoje, které teď dopočítáváme,“ řekl v úterý Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva dopravního podniku. Lidé najdou výlukový jízdní řád na webu podniku i na zastávkách, kterých se opatření týká. Oprava Doubského mostu by měla skončit v listopadu.

Nejčtenější

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Opilec si spletl byt. Když se uvnitř svlékl, majitel ho vyhodil a okradl

Ilustrační snímek

Přílišné popíjení alkoholu se vymstilo muži ze Sokolovska, který si v opilosti spletl byt. Protože bylo otevřeno,...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

VIDEO: Poutník ležel desítky let pod zemí, teď putuje do muzea

Archeolog Jiří Klsák při vykopávání sochy Poutníka na Dianě

Přibližně metr pod zemí a rozdělená na kusy odpočívala desítky let litinová socha Poutníka pod rozhlednou Diana v...

Další z rubriky

Do škol projdete, aniž by vás někdo zastavil, říká bezpečnostní poradce

Libor Sladký, prezident Asociace bezpečná škola.

Jak se zachovat, když se do školy dostane nebezpečný člověk nebo když hoří. I v tom radí školám v Karlovarském kraji...

Turisté si oblíbili tajuplné štoly, důlní díla měla povedenou sezonu

Jáchymovská Štola č. 1

Nejen zámky a hrady byly letos turistickým lákadlem Karlovarského kraje. S návštěvností jsou spokojení i správci...

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Najdete na iDNES.cz