Radost hokejistů Karlových Varů

Radost hokejistů Karlových Varů | foto:  , MAFRA

Chomutovský Káňa hattrickem přitížil Karlovým Varům

• 0
Po remíze v Brně si hokejisté určitě představovali radostnější nedělní podvečer. Energie v pátek letos poprvé skórovala v Brně, předtím vyšla dvakrát naprázdno.

"Nedaří se nám v Brně delší dobu. Chtěli jsme zápas dovést do nájezdů a porvat se o druhý bod," říkal po utkání Václav Skuhravý, jediný přesný střelec.

Bod z ledu Komety však včera ztratil na váze. Doma Vary promrhaly dvoubrankové vedení a nemají ani bod. Chomutov sice jako první získal jistotu účasti v baráži, v KV Areně se rval za stavu 0:2 i 3:5 ve třetí periodě. "Pořád chceme vyhrávat. Kdo nechce, nemá v týmu co dělat. Najít motivaci není složité," vyprávěl po utkání Tomáš Káňa. Ten Tomáš Káňa, který se neprosadil v kádru Energie.

V play-out svému bývalému klubu pořádně přitížil. Skóroval hned třikrát, naposledy 73 sekund před koncem. Zastínil tak skvělý večer domácího obránce Davida Noska.

Po utkání vyšel mezi novináře rozladěn, netradičně mu příliš do řeči nebylo. "Nálada v kabině? Není dobrá," stručně hlásil.

Nosek dal dvě branky, na další tři přihrál. Nestačilo to. Karlovy Vary vedení neudržely. Už na začátku druhé třetiny střídaly brankáře, místo Mensatora šel do klece Závorka. "Takový kolaps se nám nestal poprvé. Úplně jsme přestali hrát za stavu 2:0. Chomutov nás potrestal vyrovnáním. My nejsme schopni se poučit, ve třetí třetině se nám stane to samé," nechápal.

Chomutov táhl Káňa, který zasadil poslední ránu. Čas domácím na odpověď už nezbyl. "Ale to nebylo o posledních pár minutách.

Měli jsme vstřelit další góly za stavu 2:0. Mysleli jsme si, že nám Chomutov zápas nechá a s porážkou se spokojí," rozzuřeně hodnotil David Nosek.

Vedle něho dvakrát skóroval také Petr Kumstát, za Chomutov Milan Procházka. Divoká přestřelka odvála důležité body. "Nevyhrát doma na pět gólů... To je prostě nepochopitelné." Porážka záchranu komplikuje. Večerní duel mohl zase přiblížit Liberec, kde se v pátek potkají oba celky bojující o vyhnutí se baráži.

"To bude na krev. Ostatně, tady už je každý zápas na krev," říká Nosek. Druhá polovina play-out zase získala nový náboj, novou zápletku. Vary nebo Liberec?