Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Extajemnice měla padělané vysvědčení, teď chce být zastupitelkou

  19:10aktualizováno  19:10
S padělaným maturitním vysvědčením vykonávala funkci tajemnice na radnici v Novém Sedle Ivana Papežová. Jako nejvyšší úřednice tam pracovala rok a půl. Nyní kandiduje do městského zastupitelstva.
Bývalá tajemnice Nového Sedla se k přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny přiznala. Ilustrační snímek

Bývalá tajemnice Nového Sedla se k přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny přiznala. Ilustrační snímek | foto: Koláž - iDNES.cz

Podezření, že je maturitní vysvědčení Ivany Papežové padělané, se objevilo vloni na podzim. K 1. listopadu Papežová pak podle svých slov ze zdravotních důvodů z městského úřadu odešla a od té doby bylo ticho po pěšině.

MF DNES nyní zjistila, že policie případ vyšetřila a že se Ivana Papežová k přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny přiznala. Státní zástupce v Sokolově případ až k soudu neposlal, ale využil jinou, mírnější možnost. Návrh na potrestání letos 26. května podmíněně odložil na zkušební dobu 1,5 roku.

„Když je trestná činnost skutečně prokázána, podezřelý se dozná a nejsou žádné další negativní poznatky k jeho osobě, může státní zástupce vydat mezitímní rozhodnutí a návrh na potrestání podmíněně odložit,“ řekla náměstkyně okresního státního zástupce v Sokolově Lenka Oplová.

Bývalá úřednice je jedničkou kandidátky

I za těchto okolností našla Ivana Papežová odvahu znovu se veřejně angažovat. Státní zástupce jí to nezakázal a ona kandiduje v říjnových volbách do městského zastupitelstva v Novém Sedle. „Kandiduji jako jednička za hornický spolek Apollonia,“ uvedla.

Kauzu s padělaným maturitním vysvědčením považuje za vyřízenou záležitost. „Myslím, že to pro mě dopadlo dobře,“ řekla a dál případ nechtěla už rozebírat.

Se svojí agenturou Art a Company zařizuje na objednávku různé kulturní akce, mimo jiné i v Novém Sedle. Například městský ples, novosedelskou pouť, pálení čarodějnic a chystá pivní slavnosti.

Svou práci v kultuře odvádí precizně, říká starosta

Na spolupráci s agenturou Ivany Papežové nevidí starosta Martin Loukota nic špatného. „Svou práci na kulturním poli odvádí naprosto precizně. Navíc pořádá kulturní akce zdarma, účtuje si jen náklady na vystupující a na technické zabezpečení,“ řekl Loukota. O bývalé kolegyni tvrdí, že je místní patriotka. Neví o tom, že by na organizování slavností vydělávala.

Radního Zdeňka Pojara ale najímání agentury Papežové dráždí, protože donedávna si město organizovalo své akce samo.

„Považuji za nebetyčnou drzost, že se paní Papežová někde za zavřenými dveřmi doznala a teď se chová, jako by se nic nestalo. Organizuje pro město kulturu, staví si vlastní kandidátku,“ vadí radnímu Pojarovi.

Informace o výsledku kauzy bývalé tajemnice starostu Martina Loukotu překvapila. „Slyším to poprvé. Loni byla z úřadu uvolněna ze zdravotních důvodů.“ Loukota tvrdí, že kauza vyplavala na povrch až poté, co Papežová oznámila odchod z radnice.

Podle zastupitelky Kristy Kulhanové to bylo ale přesně naopak. Kulhanová na základě informací od občanů začala v Obchodní akademii v Karlových Varech zjišťovat, zda tam Papežová vůbec studovala. „Já jsem to rozvířila a paní tajemnice dala výpověď. Věděla proč,“ poznamenala.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj čeká revoluce v dopravě, studenti a senioři ušetří na jízdném

Cestující zaplatí v autobusech v Chebu a Sokolově bankovní kartou.

V Karlovarském kraji začne od 1. září revoluce v dopravě. Studenty a seniory čeká levnější meziměstské cestování. V...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

Najdete na iDNES.cz