Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Konec dohledu z Plzně. Do kraje se stěhuje finanční a celní úřad

  10:09aktualizováno  10:09
Finanční a celní úřady v Karlovarském kraji od příštího roku už nebudou spadat pod Plzeň. Pro lidi to znamená, že například budou za všechny nemovitosti v kraji podávat pouze jedno daňové přiznání.

Finanční úřad v Karlovarském kraji už nebude spadat pod Plzeň. | foto: Monika Tomášková

Nový rok přinese řadu změn. Skončí Finanční ředitelství v Plzni, které nahradí Finanční úřad pro Karlovarský kraj, západočeská metropole přestane v Karlovarském kraji řídit i celníky. Úspory ve státním rozpočtu se dotknou České inspekce životního prostředí.

"K 1. lednu 2013 vzniká Finanční úřad pro Karlovarský kraj, který bude sídlit v Karlových Varech a bude mít územní působnost pro celý kraj," informoval ředitel Finančního ředitelství v Plzni Roman Kasl.

Nové úřady

v Karlovarském kraji

Celní správa

Nově bude sídlit v Karlových Varech v Dubové ulici. Jediná územní pobočka Celní správy v Karlovarském kraji bude v Chebu.

Finanční úřad

Nově od 1. ledna pro Karlovarský kraj. Sídlit bude v Karlových Varech v Západní 19. Pobočky v městech s rozšířenou působností zůstanou.

"Změní se například účty, na které se budou platit daně od 1. ledna. Dostupnost služeb ale zůstane stejná," uvedla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová. Podle ní se od 1. ledna změní i dosud platné datové schránky.

"Na každém územním pracovišti bude i po přechodu na novou organizační strukturu zachováno poskytování všech služeb. Nijak se tedy nesníží dostupnost služeb Finanční správy pro veřejnost," slíbila Petra Homolová.

Obdobně skončí i nadvláda Celního ředitelství Plzeň nad Karlovarským krajem. "Celní ředitelství Plzeň a celní úřady v jeho působnosti budou k 31. 12. 2012 zrušeny a od 1. 1. 2013 vznikne Celní úřad pro Plzeňský kraj a Celní úřad pro Karlovarský kraj," informovala mluvčí celníků Jitka Blahutová.

Celní úřad pro Karlovarský kraj bude sídlit v Dubové ulici v Karlových Varech, dvě pobočky pak budou v Chebu. Celní řízení najdou lidé na adrese Karlovarská 26, daňové závazky si pak budou moci vyřídit na pracovišti v chebské Májové ulici.

Škrty ve státním rozpočtu zasáhnou od ledna třeba karlovarské pracoviště České inspekce životní prostředí. A to výrazně.

"Počet zaměstnanců na pobočce Karlovy Vary bude ze současného stavu třinácti zaměstnanců k 1. lednu 2013 snížen na šest," uvedl na dotaz hejtmana ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

"Tito zaměstnanci budou zajišťovat agendu ochrany ovzduší, vod a odpadového hospodářství. Agendu ochrany přírody a lesa budou zajišťovat dva zaměstnanci z Oblastního inspektorátu Plzeň," sdělil ministr.

Města Cheb a Sokolov nedávno přišla o úřady Pozemkového fondu, pobočky finančních úřadů zanikly také v Toužimi nebo Chodově.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Najdete na iDNES.cz