Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strojaři dostanou šanci, firma EPT se bude stěhovat a nabere nové lidi

  9:34aktualizováno  9:34
Moderní továrnu za 75 až 100 milionů korun postaví v Habartově na Sokolovsku strojírenská firma EPT Connector. Přestěhuje se tam ze Svatavy, rozšíří výrobu a zaměstná 300 lidí - tedy o sto víc než dnes. Uplatnění najdou například nástrojaři, seřizovači a další kvalifikovaná strojaři.

Podle ředitele bude nový závod firmy EPT Connector v Habartově jedním z nejlépe technologicky vybavených v kraji. (ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Pro okres, kde dosahuje nezaměstnanost 11 procent a hrozí i vyšší, protože tu v dohledné době skončí těžba uhlí, je to jedna z mála lepších zpráv.

Společnosti EPT teď zmizela z cesty velká překážka. Zastupitelé Habartova jí vyšli vstříc a na mimořádném zasedání schválili změnu územního plánu tak, aby velká výrobní hala se sklady a kancelářemi mohla na 6 tisících metrech čtverečních vůbec vyrůst.

EPT Connector

  • Firma vyrábí elektrotechnické součástky například do aut. 
  • Česká pobočka německé matky sídlí ve Svatavě a má 200 zaměstnanců. 
  • Získala nové zakázky a postaví do roku 2016 v Habartově nový větší závod a přestěhuje se sem. Rozšíří počet pracovních míst o třetinu na celkových 300. 
  • Investice v Habartově vyjde na 75 až 100 milionů korun.

"Když nebudou problémy, za rok bychom chtěli mít všechny dokumenty vyřízené a v roce 2016 halu dostavět," nadhodil ředitel EPT Tomáš Musil.

Německý koncern EPT s 850 zaměstnanci má pobočky i v Americe a v Číně, tři závody v Německu. Ten český ve Svatavě je z nich největší, ale už tu nemá prostor pro rozšiřování. Proto se do dvou let přesune do Habartova.

Vyrábí součástky a spojovací techniku pro automobilový průmysl a telekomunikace. Firma teď prožívá dobré časy. Podle Musila získala na příští roky spoustu nových zakázek od automobilek.

"To je i důvod, proč se chceme rozšiřovat. Potřebujeme stavět novou výrobnu, abychom našim zákazníkům mohli vyhovět. Už teď máme trochu zpoždění, je za pět minut dvanáct," upozornil ředitel české pobočky EPT.

Odpadů a emisí se neobávejte, uklidňuje lidi ředitel

Už v roce 2012 se firma rozhodla, že v Habartově koupí pozemky. Od té doby čekala. Kdyby ještě chvíli město se změnou územního plánu váhalo, o investora a o pracovní místa by asi přišlo.

Musil ujišťuje, že nepůjde o jednoduchou ruční montáž, ale o přesné strojírenství s poloautomatickým a automatickým provozem. "Potřebujeme například nástrojaře a seřizovače. Tedy kvalifikovanou pracovní sílu s odpovídajícím platovým ohodnocením. Náš závod bude jedním z nejlépe technologicky vybavených v kraji," zmínil šéf EPT.

Lidé v sousedství se starají, aby chod firmy nezhoršil jejich bydlení. Musil ujišťuje, že ražení kontaktů a vstřikování plastů do forem je bezodpadová a bezemisní technologie. Do fabriky a z ní vyjede denně maximálně deset nákladních aut.

Podobné investice se dají čekat i na jiných místech na Sokolovsku - určitě v Novém Sedle. Město s pomocí státní dotace dokončuje průmyslovou zónu, jedinou opravdovou v okrese. V srpnu ji zkolauduje a poté nabídne investorům.

Starosta Nového Sedla Martin Loukota je v kontaktu s developerskou firmou CTP, která staví výrobní haly na klíč pro své klienty. "Kromě toho se objevili dva zájemci a s nimi komunikujeme," naznačil Loukota.

Třeba Kraslice nabízí levně pozemky u hranic výměnou za to, že firmy postaví nové výrobní prostory. První už tady stojí. Společnost MTZ Hachtel vybudovala halu na výrobu římských rolet a slíbila, že postupně navýší počet svých zaměstnanců na šedesát.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz