Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na hodinu pobytu v novém bazénu budou stačit plavky, ručník a 80 korun

  8:40aktualizováno  8:40
Plavání, tři jízdy na tobogánu, pobyt ve vířivce, páře a další vodní radovánky. To vše za 80 korun. S takovým vstupným počítá připravovaný ceník nového plaveckého centra vedle KV Areny. Otevření krytého bazénu je plánované na 24. září.

Dno bazénu v hlavní hale už je vybetonované, v současné době pracují v interiéru obkladači. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Za plavání v novém plaveckém centru vedle KV Areny tak lidé zaplatí méně než v Thermalu a stejně jako v Alžbětiných lázních.

"Ceník dostanou co nevidět na stůl ke schválení karlovarští radní. Počítáme s osmdesáti korunami na hodinu. Dítě do jednoho metru výšky bude mít v doprovodu rodičů vstup zdarma," řekl Roman Maleček, šéf budoucího plaveckého centra a jednatel KV Areny.

Fotogalerie

Dětského návštěvníka, kterému ještě není 15 let a neměří více než 140 centimetrů, přijde jedna hodina v bazénu na padesát korun. Stejnou částku zaplatí i studenti, důchodci a majitelé průkazů ZTP.

Hotel Thermal si po zdražení od letošního roku účtuje za devadesát minut v otevřeném termálním bazénu 140 korun. V Alžbětiných lázních se za hodinu a půl v bazénu platí 120 korun. Minuta plavání tedy stojí stejně, jako plánují v novém plaveckém centru.

Roman Maleček už nějakou dobu dostává na stůl dopisy od lidí, kteří se v nich na nový bazén ptají. Veřejnost například zajímá, jak teplá bude v pětadvacetimetrovém bazénu a v oddychové zóně voda.

Zpoždění stavby

Původně se mělo plavecké centrum v blízkosti KV Areny slavnostně otevírat 1. září. Nakonec to bude až 24. září. Důvodem zpoždění jsou nejrůznější technické úpravy.

Například šatnové skříňky budou na čipy místo plánovaných zámků, které dokáží zloději snadno vylomit. Jedna z bočních stěn je ze skla místo z cihel, takže lidé na lehátkách budou mít z odpočinkového centra výhled do blízkého lesa. V odpočinkovém centru bude vyhřívaná podlaha.

"Prý je to ve františkolázeňském Aquaforu studené. V Karlových Varech budete mít určitě alespoň dvaatřicet či třiatřicet stupňů," citoval Roman Maleček z jedno dopisu. S vodou, vyhřátou na pětatřicet stupňů, nemůže podle něj určitě nikdo počítat. Je ale přesvědčený, že lidé budou spokojení.

Na bezpečnost dohlédnou kamery

"Upravili jsme i zabezpečení, které jsem předem konzultoval s Úřadem pro ochranu osobních údajů, aby nám nikdo neřekl, že se koukáme na nahaté holky," usmívá se Roman Maleček. Na prostory u šatnových skříněk i jinde totiž budou dohlížet kamery. I kvůli nim se bazén otevře později.

V recepci bazénu uvidí návštěvníci velkoplošnou obrazovku s údaji o momentální obsazenosti bazénu. Stejný údaj si pak mohou zájemci přečíst i doma na internetových stránkách bazénu.

Na stavbě bazénu pracují tři desítky dělníků. Z hotových stropů už zmizelo lešení a dno bazénu je vybetonované. Nejvíce práce mají nyní obkladači. Bazénáři se chystají svařit vanu z nerezu.

Do výběrových řízení se hlásí první zaměstnanci. S jejich nástupy se počítá již koncem června.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Najdete na iDNES.cz