Třinecký Tomáš Linhart (vlevo) v souboji s karlovarským Radimem Hruškou.

Třinecký Tomáš Linhart (vlevo) v souboji s karlovarským Radimem Hruškou. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ubrat tresty i góly, jinak bude s hokejisty Karlových Varů zle

• 0
Hned dvakrát se během tří dnů doma ukáže hokejová Energie. V pátek od 18.00 hostí Litvínov v podkrušnohorském derby. V neděli odpoledne od 15.30 vyzve kladenské Rytíře.

Otáčet zápasy se nemusí dařit každý den. Energie po zmrtvýchvstání proti Liberci nesložila zbraně za stavu 0:2 ani v Třinci. Tentokrát obrat nestačil. Domácí měli odpověď a jejich zvrat byl rozhodujícím.

"Domácí měli v úvodu zápasu velký, až drtivý tlak," ohlíží se za utkáním karlovarský asistent trenéra Jaromír Kverka. I konec oceláři zvládli velmi dobře, po většinu času se tlačili do útoku a byli nebezpeční. "Soupeř hrál dobře přesilovky. Dal v nich tři góly a zápas rozhodl. Bohužel jsme nepřivezli ani bod," smutně hodnotí.

Častá oslabení jsou problémem hokejových Varů. Mnohdy zbytečné fauly tým připravují o síly a tím i možnost rvát se o body.

Naposledy v Třinci. Tři minuty před koncem neudržel nervy Balán. Domácí Roth mu sice držel hokejku, ale karlovarský útočník se ohnal hokejkou a za vysokou hůl dostal trest na pět minut a do konce utkání. Ze snahy vyrovnat tak sešlo. "Hrajeme příliš často oslabení," přitakává kapitán Zaťovič.

Energie v počtu trestů nepatří mezi největší provinilce, ale při početní nevýhodě dostává hodně branek. Úspěšnost oslabení má druhou nejhorší - 83,5 %. O procento horší už je pouze Hradec.

Zápas proti Litvínovu bude třeba držet nervy na uzdě. Soupeř je naopak jedním z nejtrestanějších týmů extraligy, i když zároveň s tím skvěle brání v situacích o hráče chudší.

"Víme, že přesilovky a oslabení rozhodují zápasy," uvědomují si ve Varech. Ubrat z trestů a zpevnit obranu. Tudy povede cesta k zisku šesti bodů ze dvou víkendových domácích zápasů. Energie v posledních čtyřech zápasech nedostala méně jak tři branky.

Vedle hloupých faulů vyškrtnout i zbytečné góly. Po zbytečných chybách. "Proti Třinci jsme věděli, že Varaďa je silný na puku, ale stejně jsme ho neubránili," dává příklad Martin Zaťovič.

Karlovarští z domácího dvoj zápasu potřebují co nejvíce bodů. Desítka zůstává poměrně daleko, mnoho času nezbývá. Navíc zbytek sezony rozsekne olympijská přestávka. "Doma musíme vyhrávat," nabádá kouč Karel Mlejnek. Páteční zápas proti Litvínovu začíná v 18.00, nedělní proti Kladnu odpoledne v 15.30.