Mladoboleslavský Tomáš Divíšek oslavuje gól v síti karlovarského gólmana Lukáše Sáblíka. | foto: Radek Cihla, MAFRA

Hokejisté Karlových Varů inkasovali devět gólů v Boleslavi

• 0
Hokejisté Karlových Varů začali po reprezentační přestávce porážkou 5:9 v Mladé Boleslavi. Už dnes mohou doma složit reparát, od 18 hodin hostí v KV Areně Třinec.

Hokejisté Mladé Boleslavi ještě víc gólů nikdy v extraligovém střetnutí nenastříleli. "Bylo to jak na horské dráze," vystihl vývoj utkání jejich trenér Miloš Holaň.

Kdo neprožil příjemný večer, to byli gólmani. Karlovarský Lukáš Mensator vydržel v brance šest minut a dvě vteřiny. Po jeho neuvěřitelném kiksu, kdy pustil za svá záda lehké nahození ze středního pásma, vedla Mladá Boleslav 3:0.

A pak zase střílela góly Energie, která do přestávky otočila skóre na 4:3 ve svůj prospěch a z branky se pakovala i domácí jednička Marek Schwarz. "Po deseti minutách jsme si mysleli, že je hotovo. Markovi Schwarzovi jsme vůbec nepomohli. Za žádný gól nemohl," řekl útočník David Vrbata.

První třetinou však gólová smršť neskončila. Ve 32. minutě už zase vedla Mladá Boleslav 6:4, na začátku třetí třetiny dokonce 7:4 a v roli nešťastníka byl rázem i karlovarský náhradník Lukáš Sáblík. "Naše obrana jako kdyby neexistovala," hlesl hostující asistent trenéra Václav Baďouček.

Sáblík inkasoval celkem šestkrát a z gólmanské čtveřice vyšla nejlépe mladoboleslavská dvojka Michal Valent. Obdržel jeden gól.