Karlovarský útočník František Skládaný (17) a litvínovský bek Radim Skuhrovec v

Karlovarský útočník František Skládaný (17) a litvínovský bek Radim Skuhrovec v zápase play-out o udržení v extralize. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Karlovarští hokejisté se vrátili do čela. Litvínov to odnesl šesti góly

• 0
Jen přes víkend trvala vláda Slavie nad skupinou o udržení. V neděli večer se do čela tabulky znovu vrátili hokejisté Karlových Varů. A hodně důrazně, vždyť po návratu z třízápasového turné po venkovních stadionech hned poprvé na svém ledě sestřelili jednoznačně Litvínov 6:1.

Litvínov byl přitom v úvodním dějství aktivnější. Hned po deseti vteřinách vyzkoušel Mensatora Hübl a ve 14. minutě také hosté slavili vedení, když v přesilovce tečoval střelu Stříteského Hujsa. Jenže už za 40 sekund vyrovnal Mikeska, který objel branku, z úhlu prostřelil Volkeho a zahájil rychlý obrat domácích.

Vzápětí šli pykat během 18 vteřin Černošek s Jenáčkem a v přesilovce pěti proti třem po Pechově přihrávce skóroval Zaťovič. V pokračující výhodě pěti proti čtyřem předvedl sólo přes celé hřiště Pech a zvýšil na 3:1.

"Utkání jsme tradičně nezačali dobře, ale kupodivu nás obdržený gól probudil. Začali jsme hrát daleko lépe, začalo se nám dařit v útoku. Myslím si, že rozhodla krásná akce Pecha, která výsledek zlomila na naši stranu," řekl po utkání Martin Pešout, karlovarský asistent trenéra.

Jeho tým stihl vstřelit tři góly během 148 vteřin. To odnesl gólman Volke, kterého od druhé třetiny vystřídal Nechvátal.

"Začátek zápasu tak vysoké porážce neodpovídal. Dostali jsme se do vedení, ale to jsme po naší chybě udrželi jenom jedno střídání. Poté domácí sehráli výbornou přesilovku pět na tři. My jsme neustále chodili ven za hákování a podražení a domácí zápas otočili. Dělali jsme další chyby, jako třeba Lukáše Pecha jsme nechali projet celým kluzištěm jako nůž máslem," vysvětloval za Litvínov jeho asistent trenéra Viktor Lukeš.

Nechvátal dostal šanci hned se vytáhnout po střele Kumstáta z bezprostřední blízkosti, jinak to ale byli spíš hosté, kteří se tlačili před branku soupeře. Litvínov se nevzdával, jenže v pohodě chytajícího Mensatora v brankových příležitostech nepřekonali ani Jenáček s Trávníčkem.

Skóre se opět měnilo až ve 35. minutě a opět ve prospěch domácích. Před litvínovskou branku si nabruslil Skladaný a bekhendovou střelou do levého růžku nedal Nechvátalovi šanci. "Ve druhé třetině nás podržel Mensator, my jsme si počkali na brejk a soupeři jsme odskočili," pochvaloval si Pešout.

"Chtěli jsme ve zbytku zápasu výsledkem něco udělat, ale Mensator všechny naše šance pochytal," přidal se Lukeš.

V úvodu závěrečné části se sice z bezprostřední blízkosti netrefil domácí Kuběna, jinak ale drželi domácí pevně zápas ve svých rukách. Ve 47. minutě nechala hostující obrana svého gólmana zcela na holičkách, Nechvátal sice při šanci Sýkory s Dejem třikrát vyrazil puk, ale pak už jej Dej překonal.

Na Gerhátovo snížení ještě odpověděl hned po 29 vteřinách kanonýr Zaťovič. Výsledek jsme si už pohlídali," byl spokojený Pešout.