Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hospodští v Chodově se bouří, radní povolili výjimku jen některým

  8:50aktualizováno  8:50
Majitelé restaurací v Chodově, kteří žádali o výjimku z přísné vyhlášky, jsou nemile překvapeni. Chtěli výjimku, aby mohli zavírat déle než ve 22 hodin ve všední den a déle než v jednu hodinu o víkendu. Radní to ale povolili jen dvěma z devíti žadatelů a pouze pro konkrétní akce.
(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Sparta může o víkendu pořádat diskotéky do tří do rána a kulturní dům organizovat plesy. Ostatní hospodští mají do příštího zasedání (24. ledna) upřesnit, kvůli jakým příležitostem chtějí mít otevřeno déle.

"To je naprosto scestné. Oslavy a svatby nelze plánovat dopředu podle toho, jak zasedají radní," zlobí se šéfka restaurace U koupaliště Iveta Hauzrová.

Vyhlášku považuje, která platí od 2. ledna, za nekoncepční paskvil, který neodpovídá potřebám města.

Radní nechtějí paušálně prodlužovat otevírací dobu těm, kteří si o to požádají. "To bychom popírali smysl naší vyhlášky. Spíše půjdeme cestou výjimek pro jednotlivé akce. Nesmí se z toho stát pravidlo," vysvětlil místostarosta Patrik Pizinger.

Hospodští podepisují petici proti omezování podnikání. Stěžují si, že je vedení radnice hodilo do jednoho pytle s nonstop hernami, z nichž problémy s rušením nočního klidu vzešly.

"Radní nabízí výjimku, tu nám mohou sebrat. Přehazují na nás odpovědnost a dělají z nás policajty, abychom si podniky hlídali," vadí majiteli restaurace Dukla Jiřímu Borárošovi.

Místostarosta Pizinger to ale vidí jinak: "Nepořádek má původ v hospodách. Nikdo nejde opilý po ulici náhodou."

Smůlu mají lidé, kteří by zašli na pivo po návratu z odpolední směny a druhý den mají volno. Teď město po 22. hodině ztichne. "Zákazníci dopíjejí a cestou z restaurace se bojí mluvit nahlas, aby nám neublížili," poznamenala Hauzrová. Tržby jí rapidně klesají - až o 50 procent.

Nová herna ve Školní ulici může fungovat tři roky

Zastupitelé ve vyhlášce schválena 13. prosince určili konkrétních šestnáct adres, kde herny mohou fungovat. Jen pár dní předtím stavební úřad zkolaudoval ve Školní ulici novou velkou hernu firmě Casso Invest Milana Zádamského. A to přímo naproti stacionáři Mateřídouška pro mentálně postižené děti.

Zákon o loteriích z roku 1990 říká, že město může vznik heren zakázat vyhláškou do vzdálenosti 100 metrů školy, kostela, sociálního a léčebného zařízení. "Kdyby město takový předpis mělo, tak bych ho použil. Ale já takový neznám. Záleží hlavně na městě," řekl Václav Rýdl ze stavebního úřadu v Chodově.

Školní ulice není na seznamu adres, kde by se hazard mohl provozovat. I kvůli blízkosti Mateřídoušky. "Herna tam ale vznikla, ještě než naše vyhláška začala platit," zdůvodnil místostarosta.

Casso Invest tak může na tomto místě v klidu fungovat další tři roky, než firmě vyprší čerstvá licence. "Platí přechodné období tří let, které musíme akceptovat," potvrdil místostarosta. 

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Najdete na iDNES.cz