Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Inspektoři předstírali německé zákazníky, aby se snáz dostali k padělkům

  11:03aktualizováno  11:03
Inspektorům České obchodní inspekce se podařilo zmást trhovce na chebské tržnici Dragoun. Vydávali se totiž za německé zákazníky, kteří hledají něco originálního, a díky tomu se dostali do ukrytých skladů napěchovaných padělky. Zabavili jich rekordní množství za 8,5 milionu korun.

Napodobeniny triček a dalšího zboží různých značek našli inspektoři ČOI v chebské tržnici Dragoun. Ilustrační snímek | foto: Celní ředitelství Plzeň

Třináct německy hovořících inspektorů se na tržnici nedaleko hranic vypravilo původně jen zmapovat situaci. Jejich trik ale nakonec zabral a oni se díky němu dostali do tří skladů plných padělků.

„Dva sklady byly napěchované textilním zbožím různých světoznámých značek, v třetím se nacházela falza luxusních kabelek včetně kovových značek, které trhovci dávají na bezejmenné kabelky. Čtvrtým úspěchem byl krámek s hodinářskou dílnou, kde se nacházely nejen zkompletované hodinky, ale i samotné strojky,“ informoval mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

Inspektoři opouštěli tržnici nakonec až večer s přeplněnými vozidly, ve kterých odváželi ve zhruba 150 pytlech zajištěné a spočítané zboží. Celkem zajistili 3100 falzifikátů různých druhů zboží a značek. Jejich hodnota vyčíslená v cenách originálů by dosahovala 8,5 milionů korun. To je podle mluvčího ČOI nejvíce od roku 2011.

„Rekordní nález falz bezpochyby souvisí s tím, že inspektoři ČOI se velmi věrohodně vydávali za německy hovořící nakupující, prodejci tomu uvěřili a pustili je do ukrytých skladů plných padělků,“ řekl mluvčí.

Mezi zabavenými padělky byly trika, mikiny, bundy, tepláky, teplákové soupravy a čepice značek Adidas, Nike, Lacoste nebo třeba Ralph Lauren. Inspektoři zabavili i falešné kabelky Gucci, Louis Vuiton, Prada nebo Dolce Gabanna a také napodobeniny luxusních hodinek Rolex či Rado.

Za poslední čtyři týdny jde již o pátou navštívenou tržnici v Karlovarském kraji. „Před týdnem inspektoři na tržnici Dragoun nalezli ve dvou stáncích 160 padělků v hodnotě skoro půl milionu, v Potůčkách koncem srpna jeden sklad s 1000 CD a 500 DVD plus další falza ve stáncích, celkem více než 1800 padělků v hodnotě skoro jeden milion korun,“ doplnil Fröhlich.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz