Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Po vyhazovu Karlovaráků z koalice končí i jejich lidé ve firmách města

  11:37aktualizováno  11:37
Po obměně karlovarské koalice, kdy museli z kola ven Karlovaráci, čeká totéž jejich zástupce ve vedení městských společností. Například v KV City centru tak shodou okolností nezůstal kámen na kameni a změny lze čekat i jinde.

KV City centrum už zdaleka nespravuje jen koupaliště Rolava. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Ze dne na den se ocitla bez vedení, tedy bez obou jednatelů, společnost KV City Centrum. Zatímco Petr Masák končí kvůli tomu, že odchází do důchodu, pohnutky rezignace Jakuba Žikeše mají zmíněné politické pozadí. O jeho osudu budou v úterý rozhodovat radní.

„Do funkce jednatele KV City centra jsem byl nominovaný za Karlovaráky. Vzhledem k tomu, že sdružení z koalice vypadlo, považoval jsem za slušnost rezignovat,“ vysvětlil své rozhodnutí Žikeš. Počítá s tím, že radní jeho rezignaci přijmou. „Nemyslím si, že by mě neodvolali,“ řekl.

„Předpokládám, že by pana Žikeše rada tak jako tak odvolala. Svým rozhodnutím to jenom urychlil,“ reagovala Hana Zemanová, někdejší náměstkyně primátora za Karlovaráky. Podle jejího názoru se dá očekávat, že podobné „čistky“ budou pokračovat.

„Máme své zástupce i v komisích města či správních radách příspěvkových organizací. O post předsedy finančního výboru už přišel náš zástupce Pavel Bouška,“ dodala. V jeho případě je tak v ohrožení i pozice v představenstvu společnosti Alžbětiny lázně. A Jakub Žikeš zase společně s postem jednatele KV City centra složil i členství v majetkové komisi města.

KV City centrum už zdaleka není jen správcem koupaliště

Podle náměstka primátora Michala Riška se dá očekávat, že personální změny ve vedení KV City Centra radní skutečně schválí.

„Když už nechce pro KV City centrum pracovat, není důvod jeho rezignaci nepřijmout. Nyní musíme sehnat adekvátní náhradu,“ vyjádřil se Riško. Kdo se stane Žikešovým nástupcem, není zatím jisté. „Ve hře jsou dvě jména,“ naznačil náměstek.

Podle odstupujícího jednatele má společnost KV City centrum do budoucna velký potenciál. „Už to zdaleka není jenom správce koupaliště Rolava a letního kina. Aktivit má nyní společnost daleko více,“ konstatoval Žikeš. Patří mezi ně například provozování tradiční nedělní burzy či organizace trhů v centru města. Jak těch farmářských, tak příležitostných.

Božena Turoňová, která před pěti lety stála u zrodu farmářských trhů, zemětřesení ve vedení KV City centra zaznamenala. A doufá, že se spolu s ním nezachvějí i trhy jako takové.

„Z farmářských trhů se za pět let existence stalo místo tradičního setkávání Karlovaráků. Stejně jako lázeňští pacienti chodí k léčebným pramenům, místní se scházejí právě na trzích. Věřím, že když někdo uvidí, že je to dobrá akce, nebude ji chtít zrušit,“ vzkázala novému vedení KV City centra.

Společnost si při prvních letošních farmářských trzích vysloužila kritiku od prodejců. Těm se nelíbila nová cenová politika, která přestala zvýhodňovat včelaře a zelináře. Při dalších trzích se ovšem KV City centrum vrátilo k původnímu modelu, kdy pro prodejce medu a zeleniny platí za pronájem místa nižší taxy.

KV City centrum právě z trhů a nedělní burzy vydělává každý měsíc řádově statisíce korun. Do budoucna se ovšem otevírá možnost větších příjmů z areálu Rolava.

„Na konci letošního roku totiž končí období, kdy se areál nesměl komerčně využívat,“ doplnil Jakub Žikeš. Ten bude svému nástupci nápomocný. „Není to tak, že bych za sebou zavřel dveře. Pokud bude chtít, rád mu pomohu zorientovat se,“ dodal.

Post jednatele společnosti KV City centrum je měsíčně honorovaný 24 tisíci korunami hrubého.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Najdete na iDNES.cz