Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovy Vary chystají dvacetimilionovou investici do Lidového domu

  9:12aktualizováno  9:12
Další etapu rekonstrukce Lidového domu v největší městské části Stará Role připravuje na příští rok karlovarský magistrát. Úpravy přijdou na téměř 20 milionů korun. S uvedenou částkou už počítá návrh nového rozpočtu.

Lidový dům ve Staré Roli. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

V Lidovém domě má nyní přijít na řadu restaurační a stravovací část, která je mnoho let mimo provoz. "Jakmile skončí oprava této části objektu, bude město hledat nájemce, jenž by celý Lidový dům provozoval," řekl náměstek primátora Jaroslav Růžička.

Kdo vystoupí v Lidovém domě

6. října Monkey Business zahrají od 20 hodin na koncertu v rámci tour k nové desce Happiness Of Postmodern Age. Vstupné na koncert stojí 280 Kč v předprodeji, 350 na místě.

12. října Syn kytaristy Ritchieho Blackmorea zahraje ve Varech se svou kapelou. Koncert uvede ve 20 hodin česká kapela Wotchi. Vstupné stojí 490 Kč v předprodeji, 600 na místě.

26. října Na dvojkoncertu zahrají od 20 hodin kapely Wohnout a Vypsaná fiXa. Vstupné stojí 260 Kč v předprodeji, 300 na místě.

17. listopadu Michal Hrůza na turné k albu Noc. Vstupné stojí 80 Kč v předprodeji, 150 na místě.

8. prosince Raper Ego se uvede od 20 hod. 250 Kč v předprodeji, 300 na místě.

První etapa rekonstrukce Lidového domu byla zaměřena hlavně na interiéry objektu z roku 1912 a město stála zhruba 36 milionů korun. Skončila na podzim roku 2010. Od té doby je možné v objektu znovu pořádat kulturní akce.

Schází se tady na svém jednání zastupitelé města. Provoz ale omezuje nefunkční restaurace. K dispozici bývá pouze bar ve velkém sále s omezeným sortimentem občerstvení, podotkl Růžička.

"Kromě opravy restaurace a zázemí asi za 16 milionů korun přijdou na řadu i další dílčí úpravy budovy," uvedl.

Letos město vynaložilo přes dva miliony korun na opravu střechy. Řešit bude nutné i novodobou přístavbu s kinosálem a diskotékou, která je v dezolátním stavu.

Ve spojovacím krčku mezi Lidovým domem a přístavbou kdysi vznikla malá scéna. I tyto části Lidového domu jsou nyní uzavřeny, stejně jako restaurace.

Minulé vedení radnice pracovalo se dvěma variantami řešení. Buď obě přístavby zbourat, nebo je oddělit od Lidového domu a prodat.

"O obou možnostech nadále vedeme debaty a rozhodnutí ještě nepadlo," dodal Růžička. Karlovy Vary nemají, a to právě s výjimkou Lidového domu, jediné vlastní kulturní zařízení na odpovídající úrovni, kde by mohly pořádat různé akce.

Radnice platí za pronájem cizích sálů

Město tedy využívá hlavně objekty cizích vlastníků, kde si ale sály za úplatu pronajímá, například v hotelech Thermal a Imperial. Sály jsou také v Alžbětiných lázních či v Lázních III, ale přísná účelovost těchto objektů jejich využití výrazně omezuje.

"Karlovarský Liďák přitom znovuobjevuje čím dál víc lidí. Díky koncertům i dalším akcím, jakými jsou plesy, včetně maturitních," upozornil Vladimír Suchan, který se podílí na zajištění produkce spojené převážně s koncerty.

Jak doplnil, zajistit rozjezd kulturního zařízení, které chce dlouhodobě zaujmout širší spektrum návštěvníků, trvá obvykle několik let.

Novinkou, která má šanci oslovit více budoucích návštěvníků, jsou facebookové stránky Lidového domu.

"Pro vstup na stránky není nutné se registrovat, což by mohlo někoho odradit. Návštěvníci stránek se tak dočtou třeba o chystaných akcích a novinkách," dodal Suchan.

Zážitek letošní sezony slibuje koncert formace sdružené okolo Jürgena Richarda Blackmorea, syna legendárního kytaristy Ritchie Blackmorea.

"Koncert kapely k jejich aktuálnímu albu Voices bude hardrockovou událostí roku v regionu. Blackomore hraje také s kapelou Owen The Rainbow, složenou z muzikantů, kteří hráli v legendárních Rainbow," poznamenal Vladimír Suchan.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Někteří ptáci vymizeli, jiní si k nám našli cestu, říká znalec ptačí říše

Dětmar Jäger patří mezi přední ornitology v Karlovarském kraji. Sleduje...

Dlouholetý ornitolog, bývalý pedagog a uznávaný znalec ptačí říše Dětmar Jäger by si mohl v klidu užívat zaslouženého...

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Najdete na iDNES.cz