Karlovarské basketbalistky čekají na výhru téměř měsíc a půl

11:36aktualizováno  11:36
Basketbalistky Lokomotivy Karlovy Vary procházejí smutným obdobím. Prohrály už pět zápasů v řadě, naposledy ve Strakonicích 52:89. Na vítězství tak čekají téměř měsíc a půl.

Lucie Baláková ze Strakonic se snaží obejít karlovarskou Michaelu Muchovou. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Černá série karlovarských basketbalistek tak pokračuje. Už začátek zápasu ve Strakonicích hodně napověděl jak se bude zápas odvíjet.

"Přes nepopiratelnou snahu našich hráček o nasazení se nad herním výkonem vznášela psychická deka z posledních utkání, a tak vstřelit koš byl pro většinu našich holek opět veliký problém a díky tomu, že vázla i kombinace, narostl rozdíl ve skóre ve prospěch Jihočešek v první čtvrtině na dvanáct bodů," uvedl karlovarský manažer Roman Maleček.

Ve druhé čtvrtině však jako by zasvítilo z šedivých mraků na tým Lokomotivy sluníčko a najednou začalo družstvo ukrajovat z náskoku Strakonic jeden bod za druhým.

"Bohužel 14 sekund před koncem druhé čtvrtiny jsme místo držení míče ukvapeně vystřelili a soupeř nás za to potrestal jednoduchým košem s houkáním sirény, což nás bohužel opět psychicky srazilo do kolen," míní Maleček.

Domácí basketbalistky opět odskočily a nakonec uštědřily Lokomotivě, která už nastoupila bez Slovenky Kovaľové, vysokou porážku.

V dresu Strakonic střelecky zářila především Petra Reisingerová, která si připsala 31 bodů. Darina Johnová jich přidala 23.

"Nástup byl excelentní. Zaváhaly jsme akorát, když rozhodčí začali pískat fauly v clonách. Trošičku nás to rozhodilo. Hráčky, které střídaly, nic nepokazily. Uhrály jsme dobrý výsledek," řekla po zápase trenérka trenérka Strakonic Marcela Krämerová.

Témata: Roman Maleček

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jakub Novotný
Kluci chtějí letos finále, říká prezident karlovarských volejbalistů

Prolomit letos už konečně semifinálovou hranici a postoupit v extralize až do závěrečného souboje o titul, to je letošní cíl volejbalového Karlovarska. „Vždy...  celý článek

Fanoušci hokejistů Českých Budějovic oslavují.
Hokejisty Karlových Varů v Českých Budějovicích vychytal Gába

Hlavními postavami trháku 11. kola v Českých Budějovicích o čelo WSM ligy bylo přes šest tisícovek bouřících diváků a také domácí gólman Gába, který vychytal...  celý článek

Filip Rejlek z Karlovarska smečuje, na bloku jsou Toms Vanags (11) a Matěj...
Volejbalisté Karlovarska vyhráli i podruhé, tentokrát v Ústí

Extraligová premiéra Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko venku dopadla stejně úspěšně jako před týdnem v domácí hale. Svěřenci trenéra Jiřího Nováka vyhráli v...  celý článek