Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GeoSrandy nejde plnit z gauče, říká jeden z prvních hráčů ve Varech

  14:30aktualizováno  14:30
Karlovarské infocentrum nabízí netradiční zábavu pro turisty i obyvatele města. Jedná se o Geofun, mobilní aplikaci pro chytré telefony, která hráče provede zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech Karlových Varů. V nich je pro soutěžící přichystáno celkem 5 GeoSrand.
Návštěvníci a obyvatelé Karlových Varů si mohou užít GeoSrandy prostřednictvím mobilní aplikace. (Ilustrační snímek)

Návštěvníci a obyvatelé Karlových Varů si mohou užít GeoSrandy prostřednictvím mobilní aplikace. (Ilustrační snímek) | foto:  Milan Bureš, MAFRA

„Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. Nespustí se, pokud nebudete na startu. Jeden z nich je u našeho infocentra. Kdo by se o to pokoušel třeba z gauče ve svém obýváku, tak nemá šanci. Vyzkoušeli jsme to,“ usmíval se pracovník infocentra Vladimír Chlad. Aplikaci do svého mobilního telefonu jako jeden z prvních obyvatel Karlových Varů stáhl a vyzkoušel.

Geofun je určen pro operační systémy Android a iOS. Hráči nemusí být v terénu připojeni na internet. Stačí, když si doma přes wi-fi do aplikace stáhnou požadované GeoSrandy. Vše zařídí GPS modul v chytrém telefonu nebo tabletu, který ověří polohu. A kdo se chce zapsat do síně Geoslávy na www.geofun.cz, ten musí své aktuální dosažené výsledky po ukončení hry synchronizovat přes internetové připojení.

Hráče městem provede Becher a Karel IV.

„Při plnění úkolů - GeoSrand, jde o to, poznat Karlovy Vary s lidmi, kteří v nich bydlí, anebo je navštíví. Průvodci jsou Dr. David Becher a zakladatel města Karel IV. Ti sdělí hráčům, jaké úkoly mají plnit," vysvětlil Vladimír Chlad.

Podle názvu jednotlivých GeoSrand lze poznat, že nuda rozhodně nehrozí – hráči zábavnou formou mimo jiné poznají karlovarské prameny – Mlýnská kolonáda, i tajemná místa lázní – Karlovy Vary immortal. Projdou se v lázeňských lesích – Túra jako kúra. A také poznají město z rozhleden a vyhlídek – Karlovy Vary s nadhledem. 

Například na Mlýnské kolonádě musí hráč najít konkrétní pramen a zadat do chytrého telefonu či tabletu jeho teplotu. Doktor David Becher s Karlem IV. pak pošlou hráče na jiné místo.

Nejlepší soutěžící, kteří splnili všechny úkoly, mohou vyhrát ceny, které připraví pracovníci Infocentra. Ti každý půlrok vyhodnotí nejúspěšnější GeoSrandisty. Nejbližší vyhodnocení se uskuteční letos před Vánoci. Cenami mohou být batoh nebo knížky.

Karlovy Vary jsou čtvrtým georegionem Česka

Geofun je možné hrát ve vybraných městech České republiky. Karlovy Vary se nedávno po Chebu, Brně, Kutné Hoře a dalších městech zařadily jako čtvrtý georegion. V Chebu je průvodcem po GeoSrandách Albrecht z Valdštejna.

Jeho duch na webu geofun.cz říká, že Cheb je skvělé město, které stojí za návštěvu. V prostorách Chebského hradu se Albrechtovi líbilo natolik, že zde zůstal po své smrti. Pracuje zde jako duch a příležitostně straší na hradě.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

O amatéry se staráme jako o špičkové běžce, říká šéf Valdštejnovy desítky

Michal Ouřada, organizátor běžecké akce Valdštejnova desítka.

Město Cheb čeká velký sportovní svátek. Závod, který pořádá skupina nadšenců v čele s osmadvacetiletým Michalem...

Dohoda: Císařské lázně opraví kraj, město v nich zřídí koncertní sál

Karlovarské Císařské lázně.

Kraj a město Karlovy Vary se konečně domluvili na postupu oprav Císařských lázní. Vzájemnou shodu stvrdí podpisem...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

Najdete na iDNES.cz