Karlovarští volejbalisté Michal Sukuba (vlevo) a Michal Kriško se radují z...

Karlovarští volejbalisté Michal Sukuba (vlevo) a Michal Kriško se radují z úspěšné akce. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Karlovarští volejbalisté vrátili úder. A ve středu hrají zase doma

• 0
Právo středečního návratu ve čtvrtfinále play-off volejbalové extraligy do domácí Haly míčových sportů u KV Areny si vybojovalo Karlovarsko tak trochu paradoxně až na palubovce outsidera série z Kladna a to ještě po nervy drásající koncovce pátého setu.

„Byl to zápas jako na houpačce a velmi se podobal tomu u nás. Vždy týmu, kterému se dařil servis, tak set vyhrál. Tie-break je už jen loterie o štěstí,“ poznamenal k utkání Tomáš Široký, kapitán Karlovarska, ke třetímu utkání.

Tentokrát měl víc štěstí jeho tým, který vítězstvím 3:2 snížilo stav série na 1:2. Ovšem po pondělí je už vyrovnáno, Západočeši v Kladně vyhráli 3:1 .

První výhra ve čtvrtfinále v neděli proti Kladnu znamenala pro Karlovarsko zároveň první vítězství po pěti porážkách, Kladno naopak přerušilo stejně dlouhou sérii výher.

Rozjeté Kladno v souboji s Karlovarskem dokázalo vyrovnat z 0:2 na 2:2 na sety, v dramatickém tie-breaku se po výhře 15:13 nakonec radovali hosté a upravili stav série na 1:2.

„Věděli jsme, že nás nebude čekat nic jednoduchého. Důležitá byla koncovka prvního setu, od toho se odvíjel druhý set. Kladno sice dotáhlo, ale nakonec rozhodl tie-break, kde jsme byli šťastnější,“ zhodnotil utkání Petr Brom, trenér Karlovarska.

Obrátit vývoj série na svou stranu se teď volejbalisté Karlovarska pokusí ve středu na domácí půdě, páté utkání čtvrtfinálové série startuje v 18.00 hodin.