Trenér volejbalistů Karlovarska Jiří Novák udílí pokyny.

Trenér volejbalistů Karlovarska Jiří Novák udílí pokyny. | foto: VK Karlovarsko

Už se těšíme, vzkazuje kouč karlovarských volejbalistů do Budějovic

• 0
Volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko mohou dál hýčkat v hlavách sny o první finálové účasti v historii klubu. V pátém utkání semifinálové série extraligy předvedli na domácí palubovce proti Českým Budějovicím skvělé představení.

Jihočeši měli sice mít před čtvrtečním utkáním postupové čtvrté vítězství na dosah ruky, domácí tým vedený koučem Jiřím Novákem ale něco takového vůbec nepřipustil, suverénně si dokráčel pro vítězství 3:1, aby v sérii snížil stav na 2:3 a před zítřejším přesunem do Českých Budějovic ukázal na domácí pořádné svaly.

„Spokojenost s výsledkem, gratulace hráčům, kteří vycenili zuby od druhého setu a vyzkoušeli si, že to není úplně o tom, jestli je to takticky tak nebo tak. Je to jen o tom, kdo je agresivnější a kdo toho druhého donutí k chybám. My jsme byli agresivnější a těšíme se do Budějovic,“ vzkazuje trenér Jiří Novák na jih Čech přes server volejbalové federace před šestým mačem semifinálové série.

Podle Ondřeje Hudečka to však bude zítra znovu úplně jiný zápas. „My teď máme výhodu, že si můžeme dva dny odpočinout. Nám starým to dodá zase trochu energie a v neděli jdeme na to!“ burcuje tým jeho kapitán.

České Budějovice získaly ve čtvrtek v Karlových Varech úvodní sadu poměrem 25:22, pak jim ale domácí hráči už nedovolili na rychlý postup ani pomyslet. Další dva sety vyhráli shodně 25:16 a čtvrtý po obratu o tři body. „Dobře jsme začali, ale od druhého setu nás Karlovarsko zatlačilo servisem, my podlehli atmosféře a nechali soupeře rozehrát. Pak nám ujel třetí set. Ve čtvrtém setu jsem si naivně myslel, že jsme zpět ve hře, ale Karlovarsko bylo rozjeté, hrálo vabank a vycházelo mu skoro vše,“ shrnul pátý duel semifinálové série z pohledu Českých Budějovic jejich kouč René Dvořák.

Hostům k úspěchu nepomohl ani uzdravený univerzál Sebastian Gevert, domácí dvojice Ondřej Hudeček, Marek Zmrhal soupeře rozstřílela 21 body a za svůj výkon se volejbalisté Karlovarska dočkali pochvaly i z tábora soupeře.

„Věděli jsme, že to tady bude těžké ukončit, Vary zahrály výborně,“ nechal se slyšet Filip Habr. Podle kapitána Jihočechů se Karlovarsko oproti předešlým duelům na palubovce Českých Budějovic zlepšilo především v servisu. „Díky tomu se nám hrálo těžko,“ přiznává, ale hned dodá: „Musíme to ukončit doma.“

S tím ovšem nechtějí souhlasit volejbalisté Karlovarska, kteří se k postupu do finále takhle blízko dostali vůbec poprvé. V Českých Budějovicích se hraje zítra od 18.00 hodin a hosté si tady budou chtít vynutit rozhodující sedmý zápas. Ten by totiž odehráli ve středu znovu v bouřlivém domácím prostředí karlovarské míčovky, která domácí dokázala naposledy řádně nažhavit.