Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krajskou nemocnici dočasně povede lékařský ředitel Josef März

  8:07aktualizováno  8:07
Karlovarskou krajskou nemocnici od 1. května dočasně povede Josef März, dosavadní lékařský ředitel a člen představenstva nemocnice. Krajská vláda tento týden rozhodla, že mu nejvyšší post svěří do doby, než nového manažera vybere v soutěži.

Josef März, lékařský ředitel karlovarské nemocnice | foto: Václav Šlauf, MAFRA

März nastupuje po generálním řediteli Petru Svobodovi, který k 30. dubnu z osobních důvodů rezignoval. März se těší pověsti doktora, který pro špitál dělá maximum.

Dostal zároveň od politiků složitý úkol. "Vedení kraje očekává od pozměněného představenstva kroky vedoucí k ekonomické a finanční stabilizaci nemocnice a zvýšení její výkonnosti," uvedl náměstek hejtmana pro zdravotnictví Miloslav Čermák.

Krajská nemocnice se vloni potopila do ztráty přes 100 milionů korun a neobešla se bez pomoci kraje.

"Je to pro nás další ředitel. Nemáme s ním zásadní konflikt, ale dosud nebyl generálním ředitelem. Uvidíme, co to přinese," reagoval předseda lékařského odborového klubu v karlovarské nemocnici Martin Beránek.

Podle něho je pro Märze v současném systému zdravotnictví prakticky nemožné splnit zadání od politiků.

Příští týden má krajské zastupitelstvo rozhodnout, kudy se bude dál ubírat lůžková akutní péče v regionu. Ve hře jsou dvě koncepce, které zpracovával Svoboda a také firma Nemos, jež soukromě řídí špitály v Sokolově a Ostrově.

I když se pod taktovkou ČSSD a KSČM asi nic zásadně měnit nebude, tak až podle verdiktu zastupitelů se pak krajská vláda postaví k vypsání výběrového řízení na post generálního ředitele.

Končící šéf Svoboda čelil kritice, že řídil nemocnici v Karlových Varech a současně v Kyjově, kde se pokusil ve výběrovém řízení post znovu obhájit.

Taktizoval tak dlouho, až ve Varech sám rezignoval a v Kyjově nakonec překvapivě neuspěl. V nemocnici na jižní Moravě bude působit už jen jako náměstek ředitele (více čtěte zde).

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

V karlovarské lékárně míchají konopné tablety, nejsou ale pro každého

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice může zpracovávat léčebné konopí. Na...

Lékárna Karlovarské krajské nemocnice jako jediná ve Varech může od letošního roku zpracovávat léčebné konopí. Poté, co...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz