Velký návrat. Kapela 0609 hlásí comeback v novém složení

  16:30aktualizováno  16:30
Když se na místní hudební scéně objevily dva nové singly a videoklip ašské skupiny 0609, bylo to pro mnohé obrovské překvapení. Comeback úspěšné formace, jejíž začátky sahají až k roku 1999, byl o to překvapivější, že o sobě nedala slyšel opravdu velmi dlouho.

Na snímku ve studiu zleva Antonín Červínek, Míra Všetečka, René Červínek, Jiří "Ecson Waldes" Paška. | foto: Veronika Volfová

Kapela má přitom za sebou tři desky, nespočet videoklipů, úspěšné singly v rádiích a řadu ocenění. Jenže po odchodu Míry Chrástky natočil zpěvák Martin Čarný jedinou desku. A pak se po 0609 slehla zem. Až do letoška.

Teď znovuvzkříšená skupina, kterou nově tvoří zpěvák Antonín Červínek, kytarista René Červínek a jediný zakládající člen původní party bubeník Míra Všetečka, vypustila do světa dva singly a videoklip.

Co vás vedlo k myšlence obnovit činnost kapely?
Míra: Přiznám se, že po zkušenostech s muzikanty v jiných formacích se mi už nechtělo muziku dělat. Ale shodou náhod mi René a Tonda pustili několik ukázek z toho, co dělají, a mě to chytlo. Slovo dalo slovo a začali jsme pracovat na nových zajímavých písničkách. Tonda je navíc skvělý bubeník a René výborný kytarista.

Antonín: Známe se s Mírou už dlouho a to, že jsme se dali dohromady, byla svým způsobem náhoda. Je to zvláštní, ale dokážeme se ve studiu shodnout, přestože jsme s bráchou o dost mladší než Míra. Spolu jsme začali pracovat na novém, moderním stylu.

Jaký je to styl?
Antonín: Snažíme se o moderní pojetí pop rocku s důrazem na melodie.

René: Je pro nás důležitá i textová složka a aranže. Samozřejmě plánujeme, že se v budoucnu objeví i tvrdší skladby, než jsou první dva singly nazvané Ztráta a Vážně.

Kde jste je natáčeli?
Antonín: Děj se částečně odehrává v ašských výkladních skříních. Ale natáčeli jsme v našem ašském studiu. Mix a mastering dělal jeden z nejlepších hudebních producentů Jiří „Ecson Waldes“ Paška. Spolupráce s ním byla skvělá. K písničce Ztráta už je na YouTube videoklip, na kterém odvedli velký kus práce tvůrci z produkčního týmu Petr Všetečka, Dominik Erban a Tomáš Všetečka.

René: Jirka Paška je absolutní pohodář s velkým hudebním nadhledem a pokorou. Bylo skvělé s ním pracovat. Dík patří i všem, kteří se na natáčení podíleli.

Míra: Nesmíme zapomenout na skvělou fenku Mášu, která se v klipu objevila.

A další singl?
Míra: Máme už smíchanou písničku s textem, ke kterému byla původně jiná melodie na druhé desce 0609 Pár změn. Jenže Tonda s Renkem k těm větám dokázali vytvořit novou melodii a zajímavé aranže. Teď chystáme scénář na videoklip. Mohl by být hotový v srpnu.

Co plánujete dál?
René: Už dokončujeme další skladby, tentokrát budou v takovém rockovějším stylu. A i k nim by měly vzniknout videoklipy.

Antonín: Máme nové a nové nápady. Inspirace je všude kolem nás. Stačí se jen dívat a poslouchat.

Jaké máte další koníčky?
Míra: Moje práce, tedy vše kolem novinařiny, televize, hudby, je mým koníčkem. Na další už moc času nezbývá. Pravda, zase jsem začal posilovat. Ale v mém věku už to není koníček, ale nutnost. (smích)

René: U mě se všechno točí kolem muziky. Teď mne baví pracovat na muzice k filmům.

Antonín: V poslední době jsem stále ve studiu – je to nekonečné laborování (smích), také hraju na bicí a zpívám. Občas si zajdu zacvičit.

Jaký bude další osud kapely?
Míra: Pro příští rok bych viděl jako prioritu připravit koncertní program pro živá vystoupení. Rád bych také pokračoval v produkci písniček, klipů a všeho, co s muzikou souvisí. Ale je na nás, jaké si stanovíme cíle. Jak budeme pracovití, draví a vytrvalí.

Autor:
Témata: Cheb, Chebsko

Nejčtenější

Trhovci rychle zavřeli před inspektory stánek i se zákazníky z Německa

Prodejci nažehlují na padělky loga chráněných značek.

Čtyřčlenná německá rodina se v minulém týdnu stala nedobrovolným zajatcem trhovců v Železné Rudě na Klatovsku. Když na...

Picí hala v Kyselce pořádně prokoukla. Opět se v ní promítají filmy

Kino, Kyselka. Díky iniciativě obce a s přispěním kraje a Karlovarských...

Budova v Kyselce v Karlovarském kraji byla postavena v letech 1887–88 jako Picí hala (Trinkhalle), od roku 1962 plní...

Obří dluhy znamenají konec porcelánky, vaz jí zlomil vývoz jen do Ruska

Výrobu bývalé Karlovarské porcelánky převzala firma Hingis

Do tristní finanční situace se dostala starorolská porcelánka Moritz Zdekauer. Má závazky ve výši téměř 35 milionů...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Muž si posílal s třináctiletou dívkou erotické fotky, hrozí mu vězení

Ilustrační snímek

Erotické fotografie si s nezletilou dívkou vyměňoval po internetu muž z Karlovarska. Posílal si s ní i zprávy se...

Další z rubriky

V Chebu chystají vyhlášené vánoční trhy, kluziště vydrží do Nového roku

Začaly přípravy na pověstné Chebské vánoční trhy. Stavba zvoničky, na níž je...

Cheb se chystá na tradiční adventní trhy. Na náměstí Krále Jiřího už začaly růst dřevěné stánky a co nevidět začnou i...

Cyklisté u Chebu už nebudou muset přejíždět silnici, podjedou ji tunelem

Cyklostezka Cheb-Waldsassen na tělese bývalé železniční trati.

Cyklostezka vedoucí z Chebu na německý Waldsassen bude bezpečnější. Cyklisté už v úseku U Kočího nebudou muset...

Domy hrůzy v chebské Wolkerově ulici se už mění, budou v nich byty

Opravy domů ve Wolkerově ulici v Chebu.

Chátrající domy v chebské Wolkerově ulici dostávají novou podobu. Vzniká zde stovka bytů. Bývalé ghetto nabídne nájemní...

Najdete na iDNES.cz