Karlovarští strážníci nasadí při festivalu do terénu opět i psy

  14:21aktualizováno  14:21
Stovky tisíc návštěvníků, kteří každoročně v době filmového festivalu „prolétnou“ Karlovými Vary, znamenají i víc práce pro ochránce veřejného pořádku.

Karlovy Vary se připravují na nápor filmových fanoušků. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Počet stížností na rušení nočního klidu o festivalovém týdnu enormně narůstá, na což už vloni zareagovali strážníci městské policie speciální hlídkou doplněnou o psovoda, která má za úkol řešit podobné incidenty. A letos ji nasadí znovu.

„Zásahy proti těm, kteří ruší noční klid, nemají nic společného s festivalem jako takovým, ale s nejrůznějšími doprovodnými akcemi,“ zdůraznil Robert Churáň, který má na karlovarské městské policii „pod palcem“ právě festival.

Centrum problémů

Po zkušenostech z minulých let si už dnes dovolí tipnout, kde budou nejproblematičtější místa. „V minulosti jsme zasahovali hlavně na třídě T. G. Masaryka, v Jaltské ulici či v pasáži,“ nastínil Churáň. Je to dané tím, že v těchto lokalitách je největší koncentrace nočních podniků, které o festivalu prakticky nezavírají.

Rušit ovšem nemusí jen hudební produkce. Jak dokazuje případ z předloňska, může hostům Karlových Varů zle „zatopit“ i hlučná elektrocentrála při jedné z doprovodných festivalových party na Mlýnské kolonádě.

Robert Churáň si velmi pochvaluje spolupráci s festivalovým štábem. „Řadu problémů se daří řešit už tím, že na ně organizátory festivalu pouze upozorníme,“ potvrdil. Stále ovšem zbývá řada situací, kdy domluva nestačí.

„Vloni jsme několik případů předávali do správního řízení. Dávali jsme také podněty na finanční úřad, celníkům či odboru dopravy,“ vylíčil loňské zkušenosti strážník Stanislav Makovička, který má speciální posílenou festivalovou hlídku na starosti.

I přes dlouhodobý podstav zaměstnanců zvládne karlovarská městská policie letošní festivalový nápor z vlastních zdrojů. Nedávno přitom vznikla myšlenka „půjčovny“ strážníků. Právě filmový festival je jednou z akcí, na které by se v rámci výpomoci mohli v budoucnu podílet i městští policisté z okolních měst. Jejich velitelé v současné době dolaďují možnou podobu takové spolupráce.

Uniformy, civil i dlouhé zbraně

Na festival posilují i státní policisté. I letos posílí výkon služby, a to jak uniformovaných policistů, tak mužů v civilu. Návštěvníci budou v centru města tedy opět potkávat policisty s dlouhými zbraněmi.

„Delší dobu jsme ve spojení s organizátory festivalu. Společně připravujeme organizační a bezpečnostní opatření tak, aby tento filmový svátek mohli návštěvníci v klidu a bezpečně v Karlových Varech prožít,“ uvedl vedoucí Územního odboru Karlovy Vary Michal Šavrňa.

Desátým rokem pak do Karlových Varů vyrazí také mobilní komunikační a informační centrum.

 „Pomoci lidem jsou v něm připraveni dva policisté a jeden městský strážník,“ uvedla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

Kolečko městem bude mezi 30. červnem a 7. červencem začínat ráno na třídě T. G. Masaryka, po obědě se pak centrum přesune před Thermal a skončí odpoledne na Divadelním náměstí.

„Každý rok pomáhají policisté návštěvníkům s orientací ve městě nebo s nalezením například bankomatů, nádraží či restaurací. Proto rozdávají mapy města,“ dodala Kateřina Böhmová.

Autor:

Nejčtenější

VIDEO: Motorkář zběsile ujížděl policistům, setřásl je na cyklostezce

Kamera natočila jízdu motorkáře v Sokolově

Sokolovští policisté hledají motorkáře, který jim zběsile ujížděl městem. Muž na stroji bez registrační značky a světel...

Umírající chce podle duchovního slyšet jen pár základních vět

Otec Vít Metoděj Kout na věži chrámu svaté Olgy, který prochází náročnou...

Důležité je vědět, že jsem pro blízkého před smrtí udělal vše, a pak se stačí jednoduše rozloučit: Děkuji, dovoluji ti...

Opilec si spletl byt. Když se uvnitř svlékl, majitel ho vyhodil a okradl

Ilustrační snímek

Přílišné popíjení alkoholu se vymstilo muži ze Sokolovska, který si v opilosti spletl byt. Protože bylo otevřeno,...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

VIDEO: Poutník ležel desítky let pod zemí, teď putuje do muzea

Archeolog Jiří Klsák při vykopávání sochy Poutníka na Dianě

Přibližně metr pod zemí a rozdělená na kusy odpočívala desítky let litinová socha Poutníka pod rozhlednou Diana v...

Další z rubriky

Šéfka Puppu převzala primátorský řetěz, radní budou stát o dva miliony víc

Ustavující jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary v sále Lidového domu v...

Karlovy Vary mají novou vládu. Primátorkou se stala bývalá dlouholetá ředitelka Grandhotelu Pupp Andrea Pfeffer...

Karlovarští zastupitelé se postavili proti škole civilních pilotů F Air

Letiště v Karlových Varech.

Po petici obyvatel i nesouhlas Karlových Varů. Takové reakce vyvolal ohlášený příchod letecké školy pro civilní piloty...

Počasí zradilo čerstvou řidičku, na mostě nabourala svodidla i zábradlí

Řidička nabourala na mostě v Sokolově do svodidel i zábradlí.

Jízdu na mokré silnici nezvládla mladá řidička s čerstvým řidičákem. Devatenáctiletá dívka dostala na mostě smyk a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz