VIDEO: Po seniorech chtěli drobné, ve skutečnosti to ale byli zloději

  13:52aktualizováno  13:52
Po dvou mužích rumunské národnosti vyhlásili pátrání karlovarští policisté. Podle nich mají cizinci na svědomí několik případů, kdy senioři přišli o peníze či cennosti.

První krádež se odehrála na konci září v Becherplatzu na třídě T. G. Masaryka. Dva muži sem přijeli stříbrným vozem audi s německou poznávací značkou. V restauraci pak starší z dvojice požádal jednasedmdesátiletou návštěvnici o rozměnění dvacetikoruny na drobné.

„Když žena držela v ruce svou peněženku, muž do ní sáhl a ukazoval na mince. V nestřeženém okamžiku jí z peněženky odcizil několik bankovek v celkové částce osm set korun,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Toho, že jí chybí peníze, si poškozená všimla až ve chvíli, kdy chtěla v restauraci zaplatit. V tu chvíli už ale byl nenechavec pryč. Seniorka proto případ oznámila ostraze restaurace, která přivolala policisty.

„Muž, který komunikoval s poškozenou ženou, mluvil česky s cizím přízvukem. Byl silnější postavy a na sobě měl světle hnědou bundu, světlé kalhoty a světlý svetr. Měl tmavé boty a hlavě měl čepici s kšiltem,“ dodala mluvčí.

Druhý z dvojice byl štíhlý s krátce střiženými vlasy. Na sobě měl tmavou bundu s kapucí, světle modré kalhoty a tmavé boty s bílou podrážkou.

Podle policistů to byli čtyřiapadesátiletý Mircea Roman a třiadvacetiletý Constantin Roman. Oba žijí v Rumunsku a do Karlových Varů přijeli  v osobním vozidle značky Audi stříbrné barvy s německou registrační značkou SZXI 235.

„Na oba muže již vydalo Okresní státní zastupitelství v Karlových Varech předběžný souhlas se zadržením. Ve věci je vedeno prověřování pro podezření ze spáchání přečinu krádeže,“ poznamenala policejní mluvčí.

Chtěl drobné, ukradl zlaté hodinky

Podobný případ se stal v Karlových Varech už na začátku září, kdy k šestaosmdesátiletému cizinci přistoupil na lávce v Mariánskolázeňské ulici neznámý muž se ženou.

„Špatnou němčinou seniora žádali o rozměnění dvoueurové mince za čtyři padesáticenty. Poškozený z kapsy vyndal peněženku, a když ji otevřel, pachatel sám sahal pro drobné,“ popsala policejní mluvčí další případ.

Cizinec sice zloději zabránil v tom, aby mu sebral peníze, ale při krátkém fyzickém kontaktu přišel o zlaté náramkové hodinky za 50 tisíc korun.

„Je možné, že v obou případech může figurovat stejná skupina lidí. Žádáme svědky, kteří mají jakékoli informace k hledaným mužům, aby zatelefonovali na linku 158 nebo se obrátili na nejbližší policejní služebnu,“ vyzvala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Autor:

Nejčtenější

ANKETA: Krajská města zdobí vánoční stromy, vyberte ten nejkrásnější

Vánoční strom

Centra měst ovládla vánoční atmosféra, ke které patří i ozdobené vánoční stromy. Jako už tradičně mohou čtenáři...

Soud znovu projedná zákrok důstojníka policejní zásahovky proti řidiči

Vladimír Slavotínek (vlevo) u plzeňského okresního soudu.

Zástupce šéfa krajské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek půjde znovu před soud za loňský konflikt s řidičem z...

Při nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec, řidič jel na letních gumách

Při tragické nehodě na dálnici D6 zemřel spolujezdec.

Při noční nehodě na dálnici D6 na Sokolovsku přišel o život osmadvacetiletý spolujezdec. Řidič, který měl zákaz řízení...

Čerpadlářka pomohla chytit zloděje, který třináctkrát ujel bez placení

Čerpadlářka pomohla dopadnout zloděje, který ujížděl bez placení od benzinek

Duchapřítomná pracovnice benzinky pomohla dopadnout zloděje, který třináctkrát odjel bez placení od různých čerpacích...

Osobní vlak vrazil do nákladního. Chybu strojvedoucího České dráhy vylučují

Na karlovarském dolním nádraží se srazily osobní a nákladní vlak.

Srážka osobního vlaku Regioshark s nákladním vlakem zastavila dopravu mezi horním a dolním nádražím v Karlových Varech....

Další z rubriky

Vary mají nový plán pro budovu Vřídla, nic se stěhovat nebude

Karlovarská Vřídelní kolonáda.

Speciální technologie pod karlovarskou Vřídelní kolonádou zůstanou na svém místě. Nový plán radnice počítá s...

Patnáctiletá dívka se pohádala s rodiči a utekla z domova. Hledá ji policie

Policie pátrá po patnáctileté dívce, která odešla v pátek z domova.

Policisté z Karlovarského kraje pátrají po patnáctileté dívce, která v pátek večer utekla z domova. Dívka se pohádala s...

Talentovaná zpěvačka vnímá trému jako motivaci, s prvním tónem vždy zmizí

Patnáctiletá zpěvačka Kristina Kůtková během vystoupení na letošních vánočních...

Na vánočních trzích, na akcích města či kraje, ale i na koncertech nebo třeba v ulicích. Všude tam je možné vidět a...

Najdete na iDNES.cz