Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovarskými ulicemi se prohnal karnevalový rej. Masky vydatně zmokly

  15:13aktualizováno  15:13
Hvězdami letošního karnevalového průvodu v karlovarských ulicích byl Měsíc a Slunce v podání učitelky a sekretářky karlovarské základní školy v Truhlářské ulici. Jejich družinu tvořili žáci sedmých a osmých tříd. A v jednu chvíli všichni vypadali jako vodníci.

Hlavním bodem Karlovarského karnevalu byl průvod masek. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Učitelka Jarmila Šantorová a sekretářka Dana Táborská si za účast v sobotním karnevalovém průvodu neřekly ani o korunu honoráře. Společně se šestnácti žáky se jim dostalo dalo větší odměny - karnevalového vítězství.

Fotogalerie

Přitom asi dvacet minut po jeho začátku připomínali všichni účastníci průvodu masku jedinou - vodníka. Dámám se škraboškami, akrobatům na chůdách, princeznám i dalším účinkujícím totiž v prudkém lijáku crčelo mohutně ze šosů.

Počasí se ale nakonec umoudřilo, takže pestrý průvod včetně akrobatů na pětimetrovém valícím se kole nakonec za aplaudování tisíců diváků dorazil do cíle.

Žáci i dospělí ze školy v Truhlářské ulici nebyli v průvodu žádnými nováčky. Letos si prošli trasu po čtvrté.

"A vždy jsme si při vyhodnocování na pódiu udělali malou radost, protože nás pořadatelé festivalu pokaždé odměnili," poznamenala Jarmila Šantorová.

Dětem chybí představivost. Málo čtou

Se svými kreativními žáky má karnevalové plány na tři roky dopředu.

"Bohužel, vyvstává čím dál tím větší problém s přípravou masek. Děti nečtou, takže nemají představivost. Musíme jim stále více radit," posteskly si ženy. Těší se, že po karnevalu nebudou žáci mezi sebou komunikovat jen na internetu prostřednictvím facebooku, že se z dětí stane lepší parta a že nezačnou jen tak zlobit.

"Je to znát i po stmelovacích pobytech, na které s dětmi jezdím. Byli jsme v Mariánské bez televize, počítače a různých promítadel. Děti vše vydržely a ani nechtěly domů," vzpomínala pedagožka.

Šestý ročník Karlovarského karnevalu s rozpočtem dva a půl milionu korun byl zatím největší ve své dosavadní historii také díky půlmilionovému sponzorskému daru Karlovarských minerálních vod. Stejnou částkou přispělo i město. Největší středoevropská akce byla poprvé dvoudenní.

"Miláčkové, doufám, že všem, které zasáhla povodeň, ukážeme, jak se Češi umějí radovat, ať se děje, co se děje," řekl při zahájení karnevalu jeho hlavní magnet, zpěvák Dan Nekonečný. Vystoupení jeho kapely Šum svistu přilákalo před Thermal tisíce lidí.

"Karneval uděláme zase, pokud na něj budou v městské pokladně peníze a my zůstaneme na radnici," slíbil náměstek primátora Jiří Klsák. Celou trasu absolvoval v kostýmu radního. Jen si není vůbec jistý, jestli nezačne vynaložené peníze v zastupitelstvu vzhledem k nadcházejícím volbám kritizovat opozice.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Najdete na iDNES.cz