Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Michal Sváček, MAFRA

Karlovarští florbalisté po dvou porážkách zabrali. Smetli Turnov

• 0
Už tři zápasy mají za sebou florbalisté Karlových Varů. Na startu nové sezony se jim vede střídavě. Po dvou porážkách dokázali zabrat a zdolali Turnov. Blok tří domácích zápasů přinesl jen tři body do tabulky druhé ligy mužů. Tým se musí obejít bez loňských tahounů Marka Rybka a Jana Hejla. Oba posílili Plzeň pro první ligu a vedou si obstojně.

První kolo soutěže proti sobě postavilo dva adepty na boj o udržení se. Karlovarští loni jen těsně o bod uhájili druholigovou příslušnost, Tachov je nováčkem a s mladým kádrem očekává tuhý boj.

Vzájemný duel výrazně ovlivnil nepřesný metr rozhodčích Matějky se Slovákem. Zprvu vyrovnaný zápas se proměnil v drsnou bitvu s mnoha nefér zákroky. "Především naši kluci měli být trestáni a vylučováni," přiznává kouč Hurricanů František Truhlář.

Tachov si premiéru nemohl představovat lepší. Ve druhém dějství soupeři odskočil na rozdíl čtyř branek a získaný náskok opečovával až do konce. Tvrdý zápas ovládl díky své trpělivosti, přestože ani vedoucí mužstva Jan Flor neměl pro rozhodčí slova chvály. "Rozhodčí zápas vůbec nezvládli. Byl to boj o nohy a hokejky, zbytečně tvrdý," bědoval.

Bitva s favoritem

Zatímco v prvním utkání byly předzápasové šance odhadovány na padesát na padesát, proti Jablonci nad Nisou byla parta ze západu Čech jasným outsiderem. Ještě loni protivník hrál první ligu, letos je jasným kandidátem na první příčku v nižší soutěži.

Karlovarští se ale ničeho nezalekli a odvážně trápili tým Jablonce. Po prvních dvaceti minutách dokonce vedli, prosadil se Lukáš Laboderec. Hosté dokázali nepříznivý vývoj utkání zvrátit, reagovali i na srovnání z hole Jakuba Nováka.

Pět minut před koncem zasadil smrtící ránu Karlovým Varům jablonecký Pavel Řeřicha. Campus roli favorita přeci jen potvrdil. Dokázal využít dvě početní výhody, Vary pouze jednu. Nová posila Martin Potůček na jednu branku svého týmu sice přihrál, ale při rozhodující trefě seděl právě on na trestné lavici.

Výhra na dvanáct gólů

Čekání na první body nové sezony skončilo v neděli. Zápas proti Turnovu nabídnul přestřelku jako na divokém západě. Severočeši odjížděli značně rozladění. Den předtím ztratili v prodloužení bitvu na půdě Tachova, proti Varům neměli nárok.

O své výhře a nadvládě v utkání domácí rozhodli během úvodní třetiny. Vedení 4:1 už nepustili a naopak ještě přidávali další branky. Hned čtyřikrát se prosadil Miroslav Šnajdr. Mladík, který patří pražské Spartě a loni si vyzkoušel i seniorskou extraligu.

V mateřském klubu má vyřízené střídavé hostování, proti Turnovu pomohl vydatně. Především jeho první branka musela potěšit všechny florbalové příznivce. Šnajdr umně ze vzduchu uklidil do brány centrovaný balonek a odstartoval karlovarskou kanonádu. Další zápas čeká florbalové Hurricany příští sobotu. Předehrají si zápas čtvrtého kola v Chomutově.