Momentka z utkání Plzeň - Karlovy Vary.

Momentka z utkání Plzeň - Karlovy Vary. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Karlovarští hokejisté už mají desítku na dostřel

• 0
Před reprezentační přestávkou hokejisté karlovarské Energie prohráli v Plzni 4:3 v prodloužení a v neděli porazili Spartu 5:3.

V Plzni domácí sice v západočeském derby vedli 2:0, ale hosté stačili skóre obrátit a ještě vteřinu před koncem normální hrací doby drželi vedení. Trefa Nicholase Johnsona při power play ale Indiánům zajistila prodloužení a v něm jim bonusový bod přisoudil gól Jakuba Lva. Energie tak prohrála jedenácté utkání na kluzištích soupeřů za sebou.

„Těžko se mi hledají slova. Sice jsme na konci hráli v oslabení, ale nechali jsme tam samotného hráče... Vedli jsme 3:2 a jeli na prázdnou branku,“ poukázal Balán na situaci před vyrovnávací trefou, kdy David Hruška při power play domácích nedokázal přidat čtvrtý gól. „Naše mužstvo už poněkolikáté předvedlo velký charakter, když ukázalo, že umí zvrátit stav 0:2. Odměnou nám byl alespoň získaný bod. Na konci jsme to ale měli ve svých rukou,“ řekl trenér Energie Karel Mlejnek.

Včera se Spartou to byla nervy drásající bitva. Sparta vedla ve druhé třetině 3:1, poté co hned ve třetí minutě poslal domácí do vedení Balán, ale karlovarští skóre za šest minut a jedenáct sekund otočili.

Rozhodující dvoubrankový náskok zajistil první gól Jekabse Redlihse v karlovarském dresu. Dobrou formu z posledních utkání dvěma brankami a nahrávkou potvrdil Stanislav Balán. Ten se trefil dvakrát, další branky přidali Hruška a Sičák.