Kapitán karlovarských nohejbalistů Jan Vanke.

Kapitán karlovarských nohejbalistů Jan Vanke. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Kanár z Modřic je krutý i zasloužený, říkají karlovarští nohejbalisté

• 0
Sami letos dvakrát počastovali kanárem nováčka ze Zruče-Sence, aby si jako dárek na rozloučenou se základní částí odvezli z půdy mistrovských Modřic také jeden nežádaný úlovek. Jakoby měly nohejbalové prázdniny v Karlových Varech začít už o týden dřív.

"Dost krutý, ale konec konců zasloužený výsledek," řekl k drtivé porážce Liaporu vedoucí prvního týmu František Veselý pro klubový web.

Sám by musel dlouho vzpomínat, kdy že to naposledy Karlovy Vary tak hladce prohrály v extralize. Vždyť Liapor patří k vůbec nejúspěšnějším týmům historie a do soutěže vstupoval jako úřadující vicemistr s čárkou na letošní titul, kterým by chtěl Modřicím vrátit loňskou porážku z nymburského finále. Čerstvá porážka 0:6 však o něčem takovém přinejmenším nevypovídá. "Jestli tohle utkání mělo něco napovědět o play-off, tak jsme museli domácím zamotat hlavy. Moc jsme jim toho nepředvedli, možná vůbec nic," směje se Veselý.

Radost z výsledku mohli mít podle něj snad jen domácí fanoušci, kteří se letos sice už několika kanárů dočkali, proti Karlovým Varům měl ten poslední ale daleko vytříbenější chuť. "Snad jsme si aspoň neudělali moc velkou ostudu," doufá jen Veselý.

Ani tak bláznivý výsledek utkání totiž nemohl v uspořádání poprázdninového play-off cokoli změnit. Že si nevýhodnější pozice pro sebe urvou Modřice a Karlovy Vary, to se zdálo být jasné už po pár kolech základní části a oba suveréni si domácí prostředí pojistili několik kol před jejím koncem.

Možná také proto chyběla Liaporu minule proti Šacungu i teď o víkendu proti Modřicím ta správná motivace. "Poslední zápas jsme ale chtěli odehrát důstojně," namítá vedoucí karlovarské kabiny. To se však jeho týmu nepovedlo, byť úvod utkání nijak nenaznačoval, že skončí pro Liapor debaklem.

Série těsných porážek

V první a elitní dvojce Liaporu jeho kapitán Vanke s Babkou prohráli až posledním balonem ve třetím setu a podobně vzdorovali domácím v dalším z duelů také Kokštein s Chytrou, kteří prohráli dvakrát 9:10. Hostům vůbec nevyšly až trojky. "Domácí je celkem lehce obě vyhráli, a už jsme se vezli," ví Veselý.

Za stavu 4:0 poslal trenér do boje Veselého s Kubínem a tihle veteráni se málem postarali o překvapení. Kdysi neporazitelný debl, jako by se rozvzpomenul na staré časy, vyhrál první set a za třísetovou porážku 10:9, 9:10, 8:10 se rozhodně stydět nemusel, podobně jako Babka, který na závěr padl v singlu dvakrát 9:10. "To byla pro nás hořká tečka za utkáním," přiznává Veselý.

Za čtrnáct kol dlouhou základní část prohrál Liapor podruhé. A podruhé to bylo proti brněnskému týmu. "Play-off ale bude úplně o něčem jiném," ví karlovarský kapitán Jan Vanke. Nohejbalisty teď čeká letní přestávka a s koncem prázdnin se už budou chystat na dvojnásobnou odvetu: za loňskou porážku ve finále a za letošní debakl v základní části.