Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U KV Areny bude zřejmě další bazén. Radní vybrali studii za 20 milionů

  13:23aktualizováno  13:23
Když všechno půjde podle plánů karlovarského magistrátu, tak si už v létě 2015 první návštěvníci zaplavou v nekrytém vyhřívaném bazénu vedle karlovarské KV Areny. Zahájení jeho stavby je plánováno na příští rok.
Roční náklady na provozování sezonního bazénu, otevřeného od dubna do října, odhaduje šéf KV Areny Roman Maleček na půl až tři čtvrtě milionu korun. (Ilustrační snímek)

Roční náklady na provozování sezonního bazénu, otevřeného od dubna do října, odhaduje šéf KV Areny Roman Maleček na půl až tři čtvrtě milionu korun. (Ilustrační snímek) | foto: Jan Strouhal, MAFRA

"Studii na přírodní koupaliště s pětadvacetimetrovým bazénem vedle nového bazénového centra máme hotovou ve čtyřech variantách. Radní vybrali tu, která vyjde do dvaceti milionů korun. Tato studie počítá s propojením koupaliště a bazénového centra, jehož technologii včetně šaten bychom využívali," řekl karlovarský radní a současně ředitel KV Areny Roman Maleček.

Stavbu na vlastních pozemcích chtějí Karlovy Vary financovat penězi, které zbyly z Integrovaného plánu rozvoje města. Jde celkem o 29 milionů korun. Vedle nekrytého bazénu je tato částka připravená i na vybudování lávky, která spojí oba břehy Ohře pro pěší i cyklisty.

Radní teď musejí investici projednat s odborem investic a dotací, aby město mohlo požádat o zahájení územního řízení a pak i vydání stavebního povolení.

"S dotacemi Regionálního operačního programu by bazén přišel městskou pokladnu na tři miliony. Tuto investici bychom rádi dostali do rozpočtu na rok 2014," uvedl Roman Maleček.

Náklady na provozování sezonního bazénu, otevřeného od dubna do října, odhaduje ročně na půl až tři čtvrtě milionu korun.

Vstupné bude přijatelné, slibuje ředitel

Plánovaný bazén se vstupem přes stávající bazénové centrum má vanu z nerezu a počítá minimálně se třemi plaveckými dráhami, brouzdalištěm pro nejmenší děti a dětským bazénem pro ty větší. Počítáno je i s vodní klouzačkou.

"Nechci nyní střílet od boku, jestli přijde vstupné do bazénu za hodinu na 30, 40 nebo 60 korun, rozhodně bude přijatelné pro běžné zákazníky," oznámil Roman Maleček.

Za jediný problém považuje vzhledem k pozastaveným dotacím z Regionálního operačního programu dodržení požadovaných termínů. Vary totiž musejí stihnout vyúčtování stavby do konce roku 2015.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Najdete na iDNES.cz