Karlovarští fanoušci si výhru nad plzeňským rivalem patřičně užili. Radost jim...

Karlovarští fanoušci si výhru nad plzeňským rivalem patřičně užili. Radost jim udělal i vítězný souboj Haranta s Hollwegem. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Karlovarští hokejisté vítězí i po pauze, stačily dvě přesné trefy

• 0
Hokejisté Karlových Varů bodovali ve čtvrtém utkání v řadě. Přestávka je zjevně tolik nevykolejila a po skalpu Sparty si doma poradili i s Hradcem Králové. V pátek otočili skóre na konečných 2:1.

„Škoda, že je přestávka, zrovna jsme se cítili dobře a začali bodovat,“ zlobil se na oko obránce Vladimír Sičák. Když Energie porazila Spartu a kvůli národnímu celku skoro na dva týdny vypadla ze hry. Obavy o výpadek pohody zůstaly nenaplněny.

Hradec dorazil s komplikacemi. Už ve Varech se mu porouchal autobus a do KV Arény musel linkovým autobusem. Otřesený či jakkoliv rozhozený nevypadal. „Ale zápas mi přišel takový pomalejší, přestávka byla znát na nás i na soupeři. Tak to bývá,“ říkal obránce Radim Bičánek.

Hosté šli do vedení, až ve druhé třetině padla první branka. V početní výhodě pěti proti třem. Dvojnásobná převaha hrála podstatnou roli prostředního dějství. Nejdřív obránce Pláněk z levého kruhu pálil přesně nad beton a Hradec vedl.

Stejnou možnost dostala i Energie, také dlouhou dobu hrála o dva hráče bohatší. Také ona dokázala skórovat. Vysoký počet vyloučení k posledním týdnům domácí extraligy patří a včera celky potřebovaly zvýhodněné přesilovky.

„Rozhodčí tak pískají, takový je trend,“ přechází Bičánek. Právě on vyrovnal. Také z levého kruhu, ovšem trefil pod horní tyč.

Karlovarští v konci druhé třetiny využívali hrubek hradecké obrany. Ta špatně střídala a několikrát domácí pustila do přečíslení. „Jinak ale odehráli velmi solidní zápas, který byl velmi vyrovnaný,“ viděl zápas Karel Mlejnek. Jedno z přečíslení rozhodlo. Vyrazili do něj Balán s Davidem Hruškou.

Vysoký centr nádhernou přihrávkou vybídl kanonýra k trefě, pro Hrušku už nebyla potíž uklidit kotouč do sítě. „Rozhodlo přečíslení. Krásně je vidět, že zápasy rozhodují maličkosti.“ Zvýšené sebevědomí na vítězné akci bylo jasné. Navýšit Energie mohla vedení i v klasické přesilovce. Dudovu střelu zastavilo břevno, druhý pokus z mezikruží chytil Kantor.

Otočka z 0:1 na 2:1, pak urputná obrana. Finiš patřil Hradci, který mohl srovnat dokonce při hře šesti proti čtyřem. Habal byl přesný a Vary si body utéct nenechaly. „Nebývá tak časté, abychom zápas otočili a ještě dokázali vedení uhájit. Už se nám stalo, že jsme ztratili body v závěru utkání,“ říkal spokojeně Bičánek.

Černo-zelená družina vyhrála 2:1, už zítra hraje v Mladé Boleslavi. „Jsme rádi za tři body, kluci makali a pracovali velmi dobře. Už se ale soustředíme na další zápas, který chceme také zvládnout,“ udržuje svůj tým v pohotovosti trenér Mlejnek. Energie je v desítce a lehce uniká nejhorším.