Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Karlovy Vary propásly šanci získat areál klubu AC Start se stadionem

  8:29aktualizováno  8:29
Město Karlovy Vary je venku ze hry o získání areálu AC Start, tedy i stadionu Závodu míru. Potvrdil to Daniel Kaplan, insolvenční správce areálu. Definitivní výsledky výběrového řízení zveřejní na konci září. Karlovy Vary ovšem nenabídly ani minimální částku, tedy deset milionů korun.

Sportovci se obávají, zda budou moci na stadionu AC Start i nadále trénovat. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Možnost získat stadion ztratilo město už kvůli tomu, že se do výběrového řízení na majetek přihlásilo s částkou devíti milionů korun. Věřitelé přitom požadovali minimálně deset.

AC Start

AC Start má tradici od roku 1949, je v insolvenci od srpna roku 2012. Sportovní klub zatížil desítkami milionů dluhů bývalý jednatel a karlovarský radní Vít Hořejš. Soud ho poslal do vězení na 3,5 roku, po 22 měsících trestu byl propuštěn. Areál byl původně nabízen za 45 milionů korun, ale tolik za něj nikdo nenabídl.

„Překvapilo mě, že město nabídlo tak málo. Počítal jsem s tím, že přijde alespoň s desetimilionovou nabídkou,“ podivoval se Daniel Kaplan. O subjektu, který uspěl, nechtěl insolvenční správce zatím mluvit. „Dokud nebude vše oficiálně potvrzené, což by mělo být do konce září, nechci podávat polovičaté informace,“ vysvětlil Kaplan.

Podle informací MF DNES by jím ovšem měla být slovenská společnost THR, která nabídla 12,1 milionu. „Žádné oficiální informace o výsledcích výběrového řízení zatím nemáme,“ konstatoval Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů. „To, že někdo řízení vyhrál, ještě neznamená, že se stane vlastníkem areálu,“ doplnil.

Magistrát by do hry o AC Start mohlo teoreticky vrátit jedině zrušení výběrového řízení. Insolvenční správce ovšem nepředpokládá, že by takové rozhodnutí padlo.

„Je zvláštní, že se město hlásí o strategické pozemky, a ani nezná výsledky výběrového řízení,“ prohlásil Otmar Homolka (O co jim jde?) poté, co Hana Zemanová (Karlovaráci) zastupitele seznámila s výsledky výběrového řízení. V něm zájmy města hájila společnost KV Arena.

„Za AC Start jsme nemohli nabídnout více peněz, než kolik máme na účtech,“ hájil přístup města Vladimír Kvasnička, jednatel KV Areny. „A zastupitelstvo nám svým rozhodnutím nedalo možnost nabídnou třeba 15 milionů,“ doplnil.

Hana Zemanová, která s celou kauzou na jednání zastupitelstva přišla, se nyní obává, jak se ke sportovišti postaví nový vlastník. Zda budou moci stadion i do budoucna využívat karlovarští sportovci.

„Podle platného územního plánu je tato lokalita určená výhradně pro sportovní aktivity. Nikdo zde nic jiného dělat nesmí,“ snažil se tyto obavy rozptýlit první náměstek primátora Čestmír Bruštík.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Z kraje zmizí další telefonní budky. Zůstanou tam, kde je špatný signál

Telefonní budka na chebské pěší zóně v centru města zůstane.

Dvě desítky telefonních automatů zmizí do konce letošního roku z Karlovarského kraje. Společnost O2, která budky...

Vedro umí i prospět, v Karlovarském kraji po letech ubývá klíšťat

Ilustrační snímek

Populace klíšťat v Karlovarském kraji poprvé po deseti letech klesá. Může za to mimořádně teplé a suché počasí. Přesto...

BMW chce v chystaném areálu nabídnout atraktivní práci lidem z kraje

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Bude to jedna z největších investic zahraničních firem na poli výzkumu a vývoje v České republice. Automobilka BMW dál...

Najdete na iDNES.cz