Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Už jen pár úprav a lázeňská sezona může začít. Vary prošly prověrkou

  15:34aktualizováno  15:34
Jenom malé vady na kráse, jako jsou například otřískané odpadkové koše, poničená zídka u Vřídelní kolonády anebo vlezlí prodejci s reklamními letáky, zbývá Karlovým Varům odstranit do zahájení lázeňské sezony. Primátor Petr Kulhánek slibuje, že do 1. května bude vše v pořádku.

Lázeňská část Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Oči jako na stopkách měla ve středu při procházení lázeňského centra skupina lidí, ve které byl primátor, jeho náměstci a vedoucí odborů. Obhlíželi totiž, jak je město připravené na lázeňskou sezonu.

Suitě neunikla poničená zídka u Vřídelní kolonády. „Lidé na ni skáčou, takže nevydrží jejich váhu,“ vysvětlil ředitel Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád Milan Trnka. A vedení města slíbilo, že do zahájení lázeňské sezony bude zídka zase jako nová.

Plné ruce práce budou mít v dalších případech i natěrači. Nákladem sto tisíc korun opraví kolonádní altán nad pramen Svobody, takže bude zase bílý.

Obchodník nabídl zakázaný leták šéfovi strážníků v civilu

Primátor Petr Kulhánek šel v jednu chvíli s velitelem městské policie Marcelem Vlasákem, který byl v civilu. Oba muži se zdáli jednomu Rusovi před nákupním centrem Atriu tak movití, že je zval dovnitř na nákupy.

„A kdybychom měli zájem, co byste nám doporučil?“ zeptal se bezelstně primátor Rusa. A ten ihned nabízel letáček. Přitom od roku 2012 platí v Karlových Varech zákaz šíření reklamy na veřejně přístupných místech mimo provozovnu.

„Strážníci zákaz šíření pravidelně kontrolují, počty přestupků se nám podařilo velmi radikálně snížit. Čas od času se ale někdo takový najde. Jsou to převážně rusky mluvící lidé, masovost je ale už dávno pryč,“ konstatoval velitel strážníků Marcel Vlasák.

Otřískané odpadkové koše nahradí nové, samokompresní

Na třídě TGM, kde je pěší zóna, zpozoroval primátor s náměstky otřískané odpadkové koše. Na to, že bývají přeplněné a odpadky se válí po zemi, si lidé stěžují. To by však už mělo být minulostí, i když ne do zahájení lázeňské sezony.

Město totiž v létě otestuje samokompresní odpadkové koše, které se „samy sešlapují“, takže se do nich vejde více odpadků. Elektřinu na pohon získávají koše ze solárních článků. „Sytém big belly je inteligentní. Sám na dispečink nahlásí, že je plný,“ sdělil mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Ředitel Správy lázeňských parků Miroslav Kučera byl trochu posmutnělý. Jezírko ve Dvořákových sadech totiž zůstane v sezoně bez vysázených leknínů. „Před časem jsme dali za lekníny 12 tisíc korun. Čtyřicet kachen na jezírku užužlalo poupata, takže nezbyl ani jeden leknín. Vše jsme vzdali.“

Kučerovým lidem zbývá ještě do 1. května rozmístit před kolonádu i jinam na čtyři stovky palem. Některé z nich pamatují ještě Hitlera.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Najdete na iDNES.cz