Pardubický obránce Petr Čáslava (vlevo) v souboji s karlovarským útočníkem...

Pardubický obránce Petr Čáslava (vlevo) v souboji s karlovarským útočníkem Radkem Dudou | foto: ČTK

Základní část finišuje, hokejisté vyzvou doma Mladou Boleslav

• 0
Reprezentační přestávka končí, extraligové kluby dnes poprvé proti sobě napnou čerstvě nabyté síly v závěrečné fázi základní části.

Hokejové Vary mají poslední možnost, jak ve zbývajících osmi kolech zlikvidovat desetibodové manko na desáté místo zaručující předkolo play-off.

To v současné době s 59 body okupuje Mladá Boleslav, nejbližší soupeř Energie. V KV Areně se hraje dnes mimořádně až od 18.20 hodin kvůli přenosu České televize. Už jen to vystihuje, jak moc je utkání 45. kola pro oba kluby důležité.

Však se také na ně řádně připravily. Zatímco Mladá Boleslav zvolila netradiční formát soustředění ve Vrchlabí (loni si něco podobného vyzkoušela Energie na Božím Daru), Karlovy Vary nabíraly síly tentokrát doma. „Naším cílem bylo dát se dohromady po všech stránkách,“ vysvětloval kouč Karel Mlejnek v rozhovoru pro klubový web.

Přestávku už jeho tým nutně potřeboval. Energii se nepovedl nástup do závěrečné čtvrtiny základní části a z posledních pěti odehraných kol nemá ani bod. „To je hodně špatné,“ míní Mlejnek. „Na druhou stranu si myslím, že nejsme jediné mužstvo, které přestávku vyhlíželo. Myslím si, že do domácího utkání s Olomoucí jsme herně předváděli solidní výkony. Za třetí čtvrtinu jsme získali 18 bodů, což je podle mě dobré.“

Přestávku svým hráčům karlovarský trenér rozkrojil na dvě poloviny. V první části se zaměřil čistě na obnovení sil na ledě i mimo něj, v té druhé už na zbývající utkání základní části. Důležitá budou především ta domácí s týmy ze spodní poloviny tabulky, a tedy konkurenty v boji o předkolo: Mladou Boleslaví, Zlínem a Libercem. „Na druhou stranu stále doufáme, že nějaké body přivezeme i z venku. Osobně nepamatuji, že by se někdy s venkovními zápasy dělo to co letos,“ přiznává Mlejnek.

Vary mají v týdnu po přestávce nabitý program

Hokejová extraliga pokračuje po třetí a zároveň poslední reprezentační pauze v sezoně, vyplněné duely českého národního týmu s Ruskem v Euro Hockey Tour, tento týden kompletními třemi koly. Ve středu se odehraje 45. dějství a v 18.20 hodin začne v přímém přenosu na programu ČT sport duel Karlových Varů s Mladou Boleslaví (vzájemná bilance 1:3, 3:2 v prodloužení a 1:5).

V pátek vyšle Energii 46. kolo na led beznadějně poslední pražské Slavie. Hraje se od 18.15 hodin a dosavadní bilance (2:4, 3:2 v prodloužení a 0:2) hovoří pro hostující tým. Zato rozdíl mezi Energií a jejím nedělním soupeřem 47. kola může být už jen těžko propastnější. Zatímco první Třinec je letos ofenzivním králem soutěže, Karlovy Vary jsou na štíru s koncovkou. V KV Areně se hraje od 15.30 hodin a vzájemná bilance mluví tentokrát pro Třinec velmi výmluvně: 0:4, 2:4 a 1:2 v prodloužení.