Útočí zlínský Filip Čech, akci se snaží překazit karlovarský Petr Pohl.

Útočí zlínský Filip Čech, akci se snaží překazit karlovarský Petr Pohl. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejové Karlovy Vary vzkazují Zlínu: Věříme si

• 0
V úterý od 18 hodin se hokejová extraliga vrací na led KV Areny a pro přijíždějící Zlín má domácí Energie po nedělním vítězství v Hradci Králové pár nemilých zpráv. Že Karlovy Vary vyhrály venku už počtvrté v řadě a srovnaly minisérii s Východočechy na 2:2, aby je poslaly v tabulce z druhého místa na třetí pod Plzeň, to hosty ze Zlína až tak zajímat nemusí.

Hradec ale Energie přetlačila jeho vlastní zbraní: sebevědomím, které se dnes chystá použít také proti Zlínu.

Právě sebevědomí pomohlo Mountfieldu předtím desetkrát po sobě vyhrát zápas, který skončil po základní hrací době remízou a deset bodů navíc z vyrovnaných zápasů a to už z dobré sezony dokáže vykouzlit výtečný rok.

O jeho záchranu se teď pokouší také Energie. Extraligou podceňovaný soupeř z lázeňské metropole výhrou 4:3 na východě Čech předvedl, že také on si věří a jedenáctý pokus Hradce o bonusový bod si ukradl pro sebe v závěrečných nájezdech.

"Daří se nám venku, ještě musíme výsledky potvrdit doma. Vyhráli jsme šest z posledních osmi zápasů, naším cílem je dohnat desítku," pro ČTK řekl Martin Zaťovič, kapitán Energie, který zápas v Hradci Králové v závěrečných nájezdech rozhodl. Nebyl to ale jen nejlepší střelec Energie, kdo si poradil se zkušeným Kantorem v brance, uspěl také fantom posledních týdnů Petr Pohl.

Na karlovarského gólmana Tomáše Závorku naopak nevyzráli ani Pospíšil, ani Šimánek a dopadli tak stejně jako o pár minut předtím domácí hra čtyři proti třem v prodloužení, byť právě přesilovky jsou letos v Hradci Králové jejich parádní disciplínou. "Jenže proti Varům se tam těžko dostáváte," uznal po utkání obránce František Ptáček, který v Karlových Varech před lety funkci kapitána také zastával.

Proč jsou podle extraligových statistik hradečtí v přesilovkách dokonce vůbec nejlepší, to ukázal efektní zadovkou v 58. minutě veterán Kudrna, který srovnal skóre na 3:3 a poslal zápas do prodloužení.

"Věděli jsme o kvalitách soupeře v přesilovkách, přesto jsme v nich dostali dva góly," připočetl karlovarský trenér Karel Mlejnek druhou přesilovkovou trefu domácích Šimánkem v 25. minutě, která podle něj stále Energii dost možná výhru za všechny tři body. "Padla po naší hrubé nedisciplinovanosti," zlobil se Mlejnek.

Naštěstí pro Energii už početní výhoda domácích v prodloužení další změnu ve skóre nepřinesla. "Zápas jsme do nájezdů vůbec dotáhnout nechtěli, jenže v prodloužení jsme hráli v oslabení, a také proto k nim došlo," litoval Zaťovič.

"Na druhou stranu v prodloužení jsme přesilovku soupeře velmi dobře ubránili a musím říct, že nájezdy jsou pro nás velmi neoblíbená disciplína. Proto jsme rádi za druhý bod," dodal Mlejnek. "V nájezdech nám pomohlo, že jsem dal první gól a také nás podržel brankář," přidal se karlovarský kapitán a trenér Energie mohl uzavřít: "Pochválit můžu celé mužstvo - v čele s výborným brankářem Tomášem Závorkou."