Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tisícihlavý karneval projde Vary s Johnem Lennonem i Elvisem

  13:38aktualizováno  13:38
ABBA, Tomáš G. Masaryk na koni, Marylin Monroe v kabrioletu. Takové a mnohé další hvězdy uvidí diváci o víkendu při Karlovarském karnevalu. Organizátoři 7. ročníku Mattoni Karlovarského karnevalu ohlásili několik programových změn. Novinkou jsou například i folkové koncerty.

V karnevalovém průvodu se loni objevily desítky rozličných masek. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

"Nosným tématem jsou dvojníci světových osobností. V průvodu jich půjde přes tři desítky. Je připravený i tucet atrakcí," řekl Martin Müller z pořádající agentury Müller Production.

Celá akce začíná v pátek v 19 hodin na parkovišti u Poštovního mostu koncertem folkových kapel. Folk až do 23. hodiny zazní i před lázeňským hotelem Thermal. Zájemci tam uslyší Pawouky a Poutníky.

Karlovarský karneval

Pátek

 • 19.00 koncert folkových kapel
  Parkoviště u Poštovního mostu
 • 20.00 Pawouci a Poutníci
  u hotelu Thermal
 • 21.30 Romantická noční plavba
 • 23.00 závěr před Thermalem

Sobota

 • 9.00 Bambule – Karnevalový pohádkový svět
  plocha před LH Thermal
  vystoupení lokálních kapel, sportovních klubů, umělecké tvorby Karlovarska
 • 10.45 Mattoni Vodní karneval
  slavnostní zahájení
 • 11.00 vyplutí prvních plavidel
 • 13.00 koncert Maxim Turbulenc
 • 14.00 zahájení karnevalu
  třída T. G. Masaryka
  Muzeum Becherovky
 • 15.00 Elvis Presley revival
  u Grandhotelu Pupp
 • 15.00 ABBA revival
  u hotelu Thermal
 • 16.00 vyhlášení krále a královny Karlovarského karnevalu a vítěze MVK 
  pódium před LH Thermal
 • 16.30 Elvis Presley revival
 • 18.00 Laura a její tygři

Oblíbená je romantická noční plavba městem v úseku Letní kino - hotel Thermal. Vyplutí první lodě je naplánováno na půl jedenáctou večer. Na plavbu se dosud přihlásily tři stovky účastníků, kteří vyrazí na 150 až 180 raftech. Vodáci si mohou dovézt i vlastní plavidlo. Podmínkou je věk nejméně 18 let a vlastní ochranná přílba.

Veselí vypukne v sobotu

S plutím na říčce Teplé je spojen i vodní karneval netradičních plavidel. Odrazí se v sobotu od mola u hotelu Thermal v 11 hodin. Přihlášeno je devět plavidel. "Máme připravených 20 raftů, na které si mohou zájemci nainstalovat své atrakce anebo na nich jenom plout," vysvětlil Martin Müller.

Vlastní karnevalový průvod vyjde v sobotu ve 14 hodin od muzea Becherovky na třídě TGM v čele s Johnem Lennonem. Představovat člena kapely The Beatles bude náměstek primátora Jiří Klsák. K britské kapele má velmi blízko. Klsáka totiž po roce 1989 zvolili účastníci ustavující schůze předsedou Mírového klubu Johna Lennona.

Další hvězdou  hvězdami bude i Elvis Presley se svojí kapelou Elvis Presley Revival Band. S mažoretkami mimo jiné vystoupí u Grandhotelu Pupp.

Náměstek primátora Petr Bursík, který je Elvisovi nápadně podobný, s úsměvem řekl, že na rozdíl od svého kolegy v náměstkovském křesle nebude nikoho představovat.

V kostýmu vystoupí český interpret, který zvítězil v evropské soutěži Elvis Presley Revival. Vedle něj půjde v čele průvod Tam - Tam Ochestra.

Pořadatelé slibují, že karneval bude letos o něco lepší

Diváci se mohou těšit na velké dračí představení, tentokrát vylepšené o pyrotechnické efekty. Zlatou tečkou udělá za letošním festivalem kapela Laura a její tygři.

"Na ploše před Thermalem máme připravenou spoustu zajímavých atrakcí a programů. Když vyjde počasí, tak bude letošní festival zase o něco lepší než loni," uvedl Martin Müller. Pochlubil se, že přemluvil vedení Dopravního podniku Karlovy Vary, takže pojede autovláček. Pasažéři si do něj mohou nasednout a po trase popojet.

Odhaduje se, že v průvodu projde přes lázeňské město tisícovka účinkujících, ke kterým se tradičně připojí veřejnost. Pořadatelé karnevalu upozorňují, že ten, kdo se karnevalu bude chtít zúčastnit, si může připravit svůj vlastní převlek, natrénovat specifickou chůzi a gesta tak, aby všichni ostatní poznali, o jakou osobnost jde.

Odměnou pro ně budou nejen obdivné pohledy přihlížejících, ale i šance stát se králem, či královnou karnevalu a získat tak hodnotnou cenu.

Na vylosovaného diváka čeká odměna

Letošní novinkou je divácká cena. Diváci totiž můžou sami hlasovat o nejlepšího dvojníka. Na karnevalových stanovištích dostanou jednoduchý dotazník, napíší své jméno a jméno osobnosti, která je nejvíce zaujala.

"Po skončení průvodu odměníme jak postavu, která získala nejvíce hlasů, tak i vylosujeme jednoho z hlasujících," upozornil Martin Müller.

A proč by si podle něj neměli obyvatelé Karlových Varů i okolních měst nechat karneval ujít? Vedle tradičního čínského draka je další fantastickou atrakcí obří kolo. Viděli jej diváci na výstavě v Číně i v Malajsii na Mistrovství světa vozů formule 1. Kolo tam reprezentovalo Českou republiku.

Úplně novou záležitostí Karlovarského karnevalu je speciální pyrovůz. Úklid města po něm prý bude trvat firmě AVE několik dnů.

Celá víkendová akce přijde na milion a půl. Třetinou ze svého rozpočtu přispěly Karlovy Vary. Projekt podporuje i generální partner Karlovarské minerální vody.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Sokolov dá do nových parkovacích míst na sídlišti miliony korun

Sokolovsko, 4.5.2012, město Sokolov sídliště Michal a jezero Michal

Motoristům ze sídliště Michal v Sokolově se uleví. Město nechá v šesti lokalitách vybudovat nová parkovací místa a už...

Lesníci obnoví Perninské rašeliniště, unikátní oblast otevřou i lidem

Perninské rašeliniště.

Udržet v krajině vodu a vrátit do ní typickou vegetaci i živočichy. Takový je záměr státní organizace Lesy České...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz