Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na návštěvníky klubu Aeroport čeká hudba mezi linkami na minerálku

  8:48aktualizováno  8:48
Po dvou letech se oblíbený festivalový klub Aeroport přesouvá zpět do centra Karlových Varů. Během 50. ročníku mezinárodní filmové přehlídky bude fungovat v budově bývalé stáčírny expedice minerálních vod a výrobny vřídelní soli mezi ulicemi Horova a U Solivárny.

Bývalá stáčírna minerálních vod v centru Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Bývalý výrobní areál patří dceřiné společnosti Karlovarských minerálních vod.

„Už se na to těšíme. Myslím, že většina i místních lidí o budově ví to, že fungovala jako stáčírna, ale pokud v ní zrovna nepracovali, jen jezdí okolo a v životě se v ní nebyli podívat. Je to opravdu mimořádný prostor,“ řekl Jiří Šebesta, jeden z organizátorů Aeroportu. O nové adrese klubu vyjednávali zhruba rok, půl roku do stáčírny jezdí a už dva měsíce vše připravují.

Nevšední industriální zážitek

Návštěvníky tam bude podle Jiřího Šebesty čekat nezvyklý industriální zážitek. „V budově jsou dochované stroje i linky, kde se plnily vodou flašky, a vypadá to nádherně. Nový vlastník se k objektu postavil dobře a nic není zchátralé. My to všechno jen očistíme a nasvítíme,“ popsal.

Organizátoři Aeroportu mají každý rok na výběr z několika lokací, kde klub zřídit. Tentokrát se rozhodovali mezi zhruba třemi místy. „Nakonec klaplo tohle a jsme opravdu rádi. Je to velký prostor, do kterého se vejde i dost lidí, což je dobře, vzhledem k tomu, že máme padesátý ročník festivalu, na který možná dorazí i více návštěvníků,“ řekl Jiří Šebesta.

V předchozích dvou letech sídlil Aeroport na Goethově vyhlídce, s níž byli organizátoři klubu rovněž spokojeni. Tvrdí, že jim i návštěvníkům přinesla hodně zajímavých zážitků, ačkoli se nachází až za městem a návštěvníky bez auta tam musela dopravovat festivalová autobusová linka. Klub v prostorách rozhledny ovšem kritizovali někteří místní patrioti a nevyhnul se potížím s některými návštěvníky.

„Nelitujeme, že jsme tam klub přesunuli. Byly to skvělé dva roky v krásných prostorách, do kterých byl maličko komplikovanější přístup. Rozhledna leží také poměrně vysoko a ač se to nezdá, tak v noci tam byla celkem zima,“ řekl Jiří Šebesta.

Nový objekt bude už třetím působištěm

Klub je ale spjatý především s budovou bývalé spořitelny v lázeňské části města, kterou však její majitel opravuje, proto musel Aeroport jinam. Její kapacita ovšem podle organizátorů zdaleka nebyla taková, jakou nabídne návštěvníkům stáčírna. S budovou, potažmo celým areálem, v níž se nachází, však má své plány i společnost Karlovarské minerální vody.

„Vize směřuje k realizaci pravděpodobně jednoho víceúčelového objektu, který by mohl zahrnovat jak obchodní prostory, tak i prostory pro volný čas, kancelářské prostory a případně i byty,“ prozradil právník Karlovarských minerálních vod Martin Hanzl.

Současně s tím by tam mohly fungovat i podzemní garáže a moderní kinosál nebo multikino. Podmínkou ale je, že s tím bude počítat územní plán Karlových Varů, který ještě není hotový. Přeměna tak zůstává zatím jen na papíře a společnost čeká, zda magistrát kývne na její žádost ohledně mimořádného projednání změny územního plánu v místě, kde se areál nachází.

„V tuto chvíli neexistuje kromě základních studií žádná dokumentace,“ uvedl Martin Hanzl. Aby mělo smysl ji řešit, musí podle něj společnost vědět, zda je možné průmyslové využití areálu změnit.

Do budovy bývalé stáčírny se návštěvníci a hudební fanoušci podívají od 3. do 11. června, kdy se padesátý ročník filmového svátku koná.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Obyvatelé sepsali petici, bojí se přecházet nepřehlednou silnici

Obyvatele Starého Rybníku trápí nebezpečná a nepřehledná silnice, která obec...

Lidé v obci Starý Rybník na Chebsku volají po větší bezpečnosti. Problémová je zejména nepřehledná komunikace, která...

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

V Karlovarském kraji jsou z programu Restart zatím spíše zklamaní

Vizualizace podoby zkušebního polygonu BMW, který vznikne na Velké...

Na pokračování vládního programu Restart určeného na pomoc takzvaně strukturálně postiženým regionům se připravuje...

MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností
MUSÍTE VIDĚT: 5 mateřských šíleností

Těhotenská maska na břicho, sádrový odlitek nebo ujetý halloweenský obleček... Trendy se nevyhýbají ani těhotným ženám. Připravte se, bude to šílená jízda!

Najdete na iDNES.cz