Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kontrola odhalila nebezpečný náklaďák s prasklými brzdovými kotouči

  17:02aktualizováno  17:02
Na vážné závady narazili policisté v Karlovarském kraji při kontrole nákladních aut. Jedno z vozidel mělo prasklé dva brzdové kotouče i čelní sklo a nesvítila mu světla. Řidiči také často nedodržovali bezpečnostní přestávky.

Policejní kotrola odhalila v Karlovarském kraji nebezpečné závady na nákladních autech. | foto: Policie ČR

Nákladní souprava s přívěsem, kterou policisté zastavili na Chebsku, byla podle mluvčího policie Pavla Valenty v katastrofálním stavu.

„Závady, které jsme na autě našli, nemají obdoby. Takové vozidlo je pro ostatní účastníky na silnici opravdu hodně nebezpečné,“ uvedl.

Fotogalerie

Kontrolované auto mělo prasklé dva brzdové kotouče i čelní sklo, některé svítilny vůbec nesvítily, byla poškozena také elektroinstalace.

„Je i podezření neoprávněného nalepení kontrolní známky STK, neboť byla u vozidla omezena technická způsobilost na 30 dnů pro vážné závady,“ popsala policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Policejní hlídku překvapilo i množství poruch, na které upozorňoval palubní počítač kontrolovaného vozu. Při otočení klíčku se rozblikala hned čtyři varování upozorňující například na stabilitu řízení, brzdový systém či převodovku.

Policisté kontrolovali nákladní auta v celém Karlovarském kraji. Mezi další nejčastější závady v technickém stavu patřily podle Papežové ostré hrany, chybějící rezervní kolo, hluboké koroze brzdných kotoučů, neplatná technická kontrola, únik provozních kapalin a v jednom případě nebylo vozidlo připojené s návěsem tažným kabelem.

„To je opravdu velice nebezpečné. Návěs se totiž může utrhnout, vozidlo se stane neovladatelným a může způsobit tragickou dopravní nehodu,“ řekl Valenta.

Nejvíce přestupků zaznamenaly policejní hlídky na Sokolovsku. Deset řidičů dostalo pokutu rovnou na místě, dalších 22 přestupků policisté postoupili k dalšímu šetření. Osm řidičů také nedodrželo dobu řízení, odpočinku a bezpečnostních přestávek.

Právě řidiči nákladních vozidel jsou často účastníky dopravních nehod. Jen za loňský rok se jich v Karlovarském kraji stalo 199. „Při těchto nehodách dva lidé zemřeli a dalších bezmála čtyřicet utrpělo zranění,“ doplnila policejní mluvčí.

Autor:


Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Najdete na iDNES.cz