Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pobočku strojní fakulty v Sokolově otevřou, rozhodl zájem studentů

  13:27aktualizováno  13:27
Co nevyšlo před deseti lety, vyjde letos. Na Fakultu strojní Západočeské univerzity v Plzni, která chce v Sokolově otevřít své konzultační středisko, se hlásí dostatečný počet zájemců o kombinované studium oboru Strojní inženýrství. Bude zdarma, na otevření dá peníze kraj a snad i sponzoři.

Konzultační středisko začne od nového akademického roku fungovat v budově sokolovské Integrované střední školy technické a ekonomické. | foto: MF DNES

"Zatím se přihlásilo pětapadesát lidí, což splňuje požadavek vysoké školy. Zájemci mají na podání přihlášky ještě týden. Myslím, že už nic nebrání tomu, aby se studenti od příštího akademického roku začali v Sokolově učit," řekl v úterý hejtman Josef Novotný.

Fakulta strojní ZČU

  • Bude působit v prostorách Integrované střední školy technické a ekonomické Sokolov. 
  • Studenty bude přijímat do oboru Strojní inženýrství. 
  • Od 3. ročníku se budou specializovat na zaměření: stavba strojů a zařízení, stavba energetických zařízení, technologie obrábění, dopravní a manipulační technika, materiálové inženýrství nebo průmyslové inženýrství a management. 
  • Zájemci se mohou hlásit do 15. dubna elektronicky, ve výjimečných případech písemně. 
  • Elektronickou přihlášku najdou zájemci na adrese http://eprihlaska.zcu.cz

Kraj o otevření konzultačního střediska usiloval už v roce 2004, jenže nebyl zájem. Proto se tentokrát pustil do větší propagace a zapojil do ní třeba i zástupce hospodářské komory.

Konzultační středisko začne od nového akademického roku fungovat v budově sokolovské Integrované střední školy technické a ekonomické (ISŠTE).

"Uchazeči musejí mít maturitní zkoušku na libovolné střední škole a dobré studijní výsledky z matematiky. Pro kombinovanou formu studia je důležitá motivace uchazečů k získání znalostí a dovedností, které mohou uplatnit v podniku, ve kterém pracují," řekl před časem proděkan fakulty Vladimír Duchek.

V prvním ročníku se budou studenti vzdělávat v Sokolově, ve druhém budou občas dojíždět do Plzně kvůli laboratorním cvičením a ve třetím ročníku budou psát bakalářskou práci ve spolupráci se svým zaměstnavatelem. Za navazujícím studiem už by museli do Plzně.

Do příprav na otevření konzultačního střediska už se pustila i sokolovská ISŠTE. Podle ředitele Pavla Januse se přesně řídí požadavky, které má ZČU.

"Revidujeme knihovnu a za padesát tisíc pořizujeme technickou literaturu, aby u nás měli studenti stejné podmínky, jako mají v Plzni," řekl. Připravené a vybavené jsou i kabinety pedagogů, učebny či přednášková místnost.

Škola jedná i o tom, že bude v sobotu otevřený bufet, aby se v něm mohli studenti občerstvit, a je připravená vyřešit ubytování pedagogů, kteří budou přijíždět do Sokolova na výuku z Plzně.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Kraj rozhodne o osudu uměleckoprůmyslové školy ještě letos

Budova Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary je v havarijním stavu.

Do konce letošního roku by chtělo vedení kraje rozhodnout o tom, co dál s budovou uměleckoprůmyslové školy v Karlových...

Zloději nakradli ve skladu kovy za čtvrt milionu, odevzdali je do sběrny

Ilustrační snímek

Kovy za čtvrt milionu korun nakradla v chebském skladu čtveřice zlodějů. Muži lup vynášeli postupně a hned jej...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz