Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Krajinnou výstavu v Chebu tentokrát pomohou radnici připravit i místní

  14:19aktualizováno  14:19
O podobě další, v pořadí již třetí krajinné výstavy v Chebu tentokrát mohou rozhodovat i obyvatelé města. Svoje návrhy a připomínky musí radnici doručit do konce června. Výstava se bude konat příští rok na podzim.

V areálu Krajinné výstavy si mohou lidé odpočinout na lavičce, která vypadá jako obří prak. | foto: Martin Stolař, MAFRA

„Chtěli jsme, aby nám zástupci radnice konkrétně a přímo v terénu ukázali, kde mají jaké prvky vyrůst, zda je všechno to, co se chystá, opravdu nutné a namístě,“ uvedl Pavel Pagáč, který s nápadem na společnou schůzku město oslovil.

„Naše připomínky se týkaly například plánovaného rozšíření kamerového systému a veřejného osvětlení. Ptali jsme se i na stavbu víceúčelových budov, pro které po skončení výstavy často není využití, nebo zřízení bludiště. Myslíme si, že bludiště je prvek, který by se spíš hodil do městské zástavby a ne do lesoparku na okraji města.“

S tím ale radnice nesouhlasí. Podle starosty Petra Navrátila je právě bludiště tahákem, který by mohl do upraveného prostoru lidi přilákat.

„Padla ale i řada podnětných návrhů, se kterými jsme se ztotožnili. Například hned na začátku zájmového území se měla stavět točna pro obslužná vozidla. V návrhu se počítalo s vybagrováním části lesa a zpevněním svahu. Přítomní zástupci veřejnosti ale navrhli, že by se k tomu účelu dala využít již zpevněná plocha na příjezdu k loděnici,“ řekl Navrátil.

Lidé také poukazovali na to, že nová dřevěná lávka má mít ocelové zábradlí, což podle nich příliš nekoresponduje s deklarovaným přírodním vzhledem lokality. Také se ptali na to, kolik bude stát v dalších letech celý prostor udržovat.

„Je to šance, jak ještě něco změnit. Zatím nemáme projekt, ani zajištěné financování. Výzvy z evropských fondů budou vypsány pravděpodobně v září,“ vysvětlil starosta Navrátil s tím, že diskuze o krajinné výstavě byla užitečná a přinesla své ovoce.

V Chebu se tak možná díky nápadu několika lidí zrodí nová tradice. Radnice začala uvažovat o tom, že podobné schůzky bude organizovat častěji.

„Není to špatný nápad. Slyšeli jsme tu spoustu zajímavých podnětů. Možná podobnou schůzku uspořádáme i v prostoru kasáren Zlatý vrch nebo areálu Lokomotivy,“ řekl starosta Navrátil.

„Samozřejmě, pokud se sejde víc lidí, bude to náročnější na organizaci a třeba ozvučení. Ale je to jedna z cest, jak vtáhnout veřejnost do procesu rozhodování o tom, co se bude v jejich městě dít,“ dodal.
Nejčtenější

Karlovarský festival ztratil sponzora ČEZ, Jiří Bartoška shání náhradu

Jiří Bartoška předává Umě Thurmanové Cenu prezidenta festivalu (30. června...

Generální partner karlovarského festivalu, Skupina ČEZ, po šestnácti letech ukončil spolupráci s největším tuzemským...

Semifinále 1. ligy: Kladno i Karlovy Vary navýšily vedení v sériích na 2:0

Miloslav Hořava z Kladna (vlevo) brání útok Josefa Mikysky z Českých Budějovic.

Atraktivní semifinále play off první hokejové ligy pokračovalo druhými zápasy. Kladno dokonalo obrat proti Českým...Semifinále 1. ligy: Vary udolaly Slavii, Kladno vyhrálo v Budějovicích

Momentka ze semifinálového souboje České Budějovice vs. Kladno (bílá). Vpravo...

Atraktivní semifinálové souboje v první hokejové lize odstartovaly. Karlovy Vary v prodloužení přetlačily Slavii 4:3,...

Tragická nehoda autobusu vryla před 15 lety lidem do paměti název Nažidla

Havarovaný patrový autobus, ve kterém v březnu 2003 u Nažidel zemřelo 20 lidí.

Ten název nahání husí kůži dodnes. Nažidla. U - do té doby nijak zvlášť známé - osady na Českokrumlovsku havaroval 8....

Opilý řidič zapadl s autem. Zavolal na linku 158, aby mu pomohli

Policista zastavuje na pražské magistrále auto během bezpečnostní akce.

Nezvyklým způsobem se snažil vyřešit svízelnou situaci opilý muž, který zapadl se svým autem v zahrádkářské kolonii na...

Další z rubriky

Zákaznici spadla peněženka se 120 tisíci, muž ji odkopl a ukradl

Mladý muž využil příležitosti a odcizil peněženku. Teď ho hledá policie.

Devětapadesátiletá cizinka přišla v jednom karlovarském supermarketu o peněženku s vysokou částkou. U pokladny jí...

VIDEO: Zlodějka se přitočila k zákaznici, z kabelky jí ukradla peněženku

Nestřeženého okamžiku využila zatím neznámá žena v obchodním domě v Mariánských...

Nestřeženého okamžiku využila zatím neznámá žena v obchodním domě v Mariánských Lázních. Nic netušící zákaznici...

VIDEO: Ropné kaly z Ostravy bude spalovat Sokolovská uhelná

Ve Vřesové na Sokolovsku se budou likvidovat kaly z Ostravska.

Do Vřesové na Sokolovsku zamíří vlaky s toxickým odpadem z ostravských ropných lagun. Odtěžený materiál bude ve svém...

Najdete na iDNES.cz