Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První krajští politici si začínají vyklízet skříňky, po volbách končí

  12:14aktualizováno  12:14
Výsledky voleb znamenají pro několik politiků v Karlovarském kraji změnu profese. Na krajský úřad přestanou chodit jako do práce čtyři členové krajské vlády a jeden zastupitel z povolání - Tomáš Hybner. Ten spolu s radním Jaroslavem Bradáčem vsadil na špatnou kartu. Strany, do nichž přestoupili, propadly u voleb.

Tomáš Hybner se živil politikou 10 let, nyní bude opět podnikat v cestovním ruchu a lázeňství. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Dobrovolně odchází radní Eva Valjentová z vítězné KSČM a stejně tak sociální demokrat Václav Larva. Končícímu radnímu pro školství Vratislavu Emlerovi přiklepli jeho kolegové těsně před volbami bez výběrového řízení ředitelské místo v krajské knihovně (více čtěte zde).

Tomáš Hybner se živil politikou 10 let. Jako uvolněný zastupitel měl zaručený plat přes 40 tisíc korun měsíčně. Teď z něj bude opět živnostník.

"Vracím se k podnikání v oblasti cestovního ruchu a lázeňství. Využiji zkušenosti z politiky," řekl Hybner. Byl 16 let členem ČSSD a mimo jiné dvě volební období pracoval jako náměstek primátora na magistrátu. Nakonec se dal k Paroubkově NS-LEV 21, kterou v Karlovarském kraji téměř nikdo nevolil.

"Budu teď mít dnes a denně starosti jako každý jiný člověk a občan. Pro politika, který byl deset let odtržený od života, je dobré poznat, co lidí trápí," sdělil Hybner. Momentální situaci vnímá jako výzvu, protože se pokusí vše při nastávajících komunálních volbách otočit.

Také krajský zastupitel Jaroslav Bradáč letos opustil řady ČSSD. Přestoupil k Zemanovcům. Zvažuje tři nebo čtyři varianty budoucího povolání, ale zatím nic pevně dojednaného nemá. Jednou z možností je technická funkce anebo návrat k podnikání v zámečnictví a autodopravě.

"Odchod z politiky je pro mne určitě úlevou, protože bez rozčilování to v poslední době rozhodně nešlo. Možná proto omezím sledování televize a čtení denního tisku. Zkusím také více chodit do lesa. Na domku chci opravit to, co se mně čtyři roky nepodařilo," plánoval si Bradáč.

Radní pro kulturu Eva Valjentová se vrátí zpět do původního zaměstnání v Sokolovské uhelné. V politice ji občas otrávily nesmyslné boje.

"Snad mi na Uhelné nabídnou nějakou práci v personalistice. Nechce se mi pokračovat v politice. Nikdy jsem k profesionální politice moc netíhla, před čtyřmi lety jsem na nabídku, abych se stala krajskou radní, kývla jen proto, že se s KSČM začalo vyjednávat a strana potřebovala nějaké lidi do krajské rady nominovat. Nepočítali jsme s tím. Věděla jsem ale, že tuto práci nechci dělat," sdělila Valjentová.

Dodala, že její odchod souvisí i se zkušeností v rodině. Její tatínek se celý život živil politikou, ale ona k ní takový vztah neměla.

Odchod osmašedesátiletého radního pro zdravotnictví Václava Larvy se dal předpokládat, protože ve volbách za ČSSD už nekandidoval.

Autoři: ,


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Po koupání v Kolovském rybníku mají děti vyrážku, mohou za to paraziti

Ilustrační snímek

V Kolovském rybníku nedaleko Karlových Varů se podle všeho rozmnožily cerkárie a způsobily svědivou vyrážku asi deseti...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz