Jan Kubíček.

Jan Kubíček. | foto: Archiv J. Kubíčka.

Kubíček v Děčíně vyhrál extrémní triatlon, raduje se i Erbenová

• 0
Čtvrtý ročník závodu Děčín Zedníček Xterra Cup 2011- Mistrovství ČR ve sprintu se stal kořistí Jana Kubíčka, který se tak letos konečně dočkal cenného vítězství. Mezi ženami zvítězila Helena Erbenová.

Kubíčkovi na startu děčínského závodu chyběl jeho přemožitel z Ostrova Karel Zadák, a tak měl závodník z Karlových Varů trochu ulehčenou pozici. Roli favorita zvládl na jedničku a po 800 metrech ve vodě, 18 kilometrech na kole a pěti kilometrech běhu ztvrdil své vítězství časem 1:12:19.

"Karel sice chyběl, ale na startu je dalších sto dvacet soupeřů, kteří mě mohou porazit," přiznává Kubíček. V cestě za vítězstvím musel projít trnitou cestu plnou nepříjemných pasáží náročné trati v Děčíně.

Po plavání ztrácel Kubíček na v tu chvíli vedoucího Michala Franckeho skoro minutu. "Plaval jsem bez neoprenu. V tom horku bylo chlazení těla příjemné. Věděl jsem, že mírně ztratím, nakonec se mi manko podařilo smazat a doběhnout do cíle jako první," objasňoval volbu Kubíček.

Na kole ale zajel druhý nejrychlejší čas a v běhu už byl nejlepší ze všech závodníků. "I přes ztrátu z plavání jsem věřil, že na kole si povedu lépe. Bratři Franckeové výborně plavali, po úseku ve vodě byli v čele."

V kombinaci se skvělou prací v depu tak byl v cíli o šestačtyřicet vteřin dříve než druhý Pavel Jindra. Třetí doběhl v čase 1:13:17 opavský Tomáš Matera. "Trať v Děčíně je velmi náročná, je tam hodně technických pasáží. Mně příliš nesedí, nicméně tentokráte jsem tušil, že by se mi závod mohl povést," pravil spokojeně vítěz z Karlovarska.

Mezi ženami nedokázaly na svůj sesterský triumf z Ostrova navázat Ivana a Kateřina Loubkovy. Prvně jmenovaná si po první příčce z úvodního závodu připsala druhé místo, když nestačila pouze na Helenu Erbenovou (1:25:04), za kterou však zaostala o více jak sedm minut.

Erbenová stejně jako Kubíček rozhodla o svém vítězství na kole a v běhu. Z vody sice vylézala jako šestá, v cyklistické ani běžecké části však neměla konkurenci, když pokaždé nadělila svým soupeřkám minimálně tři minuty. Třetí skončila Dagmar Svěráková.

Jan Kubíček dal Xteře v Děčíně přednost před Paříží. "Ozvali se mi pozdě, až koncem týdne. Domluva s Francouzi byla obtížná. Nakonec jsem se rozhodl závodit v Děčíně. I u nás jsou kvalitní triatlonisté," říká přesvědčeně.