Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

KV Arena dostane méně peněz. Návštěvníci i kluby zaplatí víc za vstupné

  8:52aktualizováno  8:52
Lidé zaplatí v karlovarské KV Areně víc za vstupné na sportoviště i do bazénu. Karlovarští radní totiž škrtli z rozpočtu KV Areny téměř pět milionů korun. Její vedení reaguje tak, že chce snížit náklady.

Hala KV Arena v Karlových Varech. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Zvýšení cen za vstupné bude v příštím roce přibližně desetiprocentní.

„Letos dostala KV Arena od města 22 milionů korun. Na příští rok počítáme v rozpočtu s částkou 17,5 milionu,“ uvedl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek.

Do provozu společnosti se přitom od příštího roku naplno promítne fungování haly na míčové sporty. Náklady na její provoz jsou podle odhadů vedení 6,5 milionu korun. „Výnosy očekáváme kolem dvou milionů,“ řekl Vladimír Kvasnička, jednatel KV Areny.

Dražší vstupné

v KV Areně

Za hodinové vstupné do bazénu návštěvníci místo 80 zaplatí 90 korun, cena za dvě hodiny se ze stávajících 120 korun zvedne na 135.

Cena pronájmu míčové haly se zvedne ze 700 na 750 až 800 korun.

Více zaplatí i sportovní kluby, například HC Energie.

S navrženým příspěvkem na fungování sportovního areálu jeho šéf a zároveň městský zastupitel nesouhlasí. „A ruku pro to na zastupitelstvu nezvednu,“ prohlásil. „To ovšem neznamená, že pokud zastupitelstvo tuto částku odsouhlasí, neuděláme vše pro to, abychom co možná nejvíce snížili náklady a zvýšili zisk,“ doplnil jedním dechem.

Skokové navýšení se dotkne prakticky všech provozů KV Areny. Za hodinové vstupné do bazénu tak návštěvníci místo 80 zaplatí 90 korun, cena za dvě hodiny se ze stávajících 120 korun zvedne na 135.

„U míčové haly je nájemné v průměru 700 korun na hodinu, je ale rozdělené podle časových pásem. Cena se tak podle stejného modelu zvedne na 750 až 800 korun,“ upřesnil David Stahl, vedoucí technik areálu.

Změna v ceníku se dotkne i sportovních klubů, které využívají jednotlivá sportoviště. Například hokejisté HC Energie by tak měli místo současných šesti milionů zaplatit o půl milionu více, což za situace klubu, který přišel o generálního sponzora, bude obtížné. „Vyjednávání se sportovními kluby nebudou jednoduchá,“ připustil Kvasnička.

Do hospodaření KV Areny se v příštím roce naplno projeví i fakt, že skončila záruka na stavbu. Opravy, které se dosud dojednávaly lehce, teď bude muset areál platit. A kostlivců ze skříní vypadlo dost. Patří k nim střecha hlavní haly, do které zatéká, neobyvatelné páté patro téhož objektu, do něhož zcela nesmyslně ústí výdechy kanalizace či nedostatky na poli protipožární ochrany.

„Ty se nám naštěstí podařilo po kontrole hasičů ve většině napravit,“ podotkl Kvasnička.

KV Arena je přitom prakticky odkázaná na dotace od města. Možností, jak by si mohla na svůj provoz vydělat, má totiž minimum. „Když se areál stavěl, nikdo nemyslel na komerčně využitelné prostory. Navrhuji proto postavit v areálu další budovu, kde bychom mohli pronajímat prostory. Zájem podnikatelů je,“ vysvětlil jednatel.

V hlavě má i další plány. Třeba vybudovat desetimetrový potápěčský trenažér. „Podobné zařízení nejen v České republice chybí. I to by mohl být způsob, jak do Karlových Varů nalákat další lidi,“ dodal Vladimír Kvasnička.Nejčtenější

Pavlína, Lenka, Ilona. Zmizely před 30 lety, jejich osud je záhadou

Pohřešují se od srpna 1988. Zleva: Pavlína Braunová, Lenka Mužíková, Ilona...

V srpnu 1988 se ztratily v ČSSR během tří dnů za nejasných okolností tři dívky. Jako první zmizela 6. srpna u Strakonic...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Opilý řidič vjel na staveniště, nehodu nepřežila spolujezdkyně

Při tragické dopravní nehodě zemřela třiapadesátiletá žena.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli po druhé hodině v noci. Řidič, který sedl za volant pod vlivem alkoholu,...

Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Majitelé kempů v regionu jsou spokojení. Skvělá sezona, tvrdí

Ilustrační snímek

Teplé počasí a chuť lidí cestovat se podepisuje pod skvělou sezonou kempů v regionu. Do kempů si vedle tuzemců postupně...

VIDEO: Zloděj kradl v karlovarských hotelech, natočila ho kamera

Zloděj vykrádal recepce v karlovarských hotelech

Policisté pátrají po hotelovém zloději, který v Karlových Varech vykrádal recepce. Vždycky počkal, až recepční odejde,...

Najdete na iDNES.cz