Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Areál u Ohře už Chebané nepoznají. Velké úpravy jej zcela změnily

  10:06aktualizováno  10:06
V Chebu už stavbaři dokončují rekreační a odpočinkový areál ležící na levém břehu Ohře. Původně měla být stavba hotova na konci března, letošní dlouhá zima však některé práce zdržela. Počkat musela třeba atletická dráha.

Levý břeh Ohře v Chebu | foto: Martin Stolař, MAFRA

V areálu se nyní intenzivně pracuje na pokládkách povrchů a úpravách zeleně. "Stavba za 170 milionů korun by měla být dokončena do poloviny května," řekl místostarosta Chebu Tomáš Linda.

Zatím je proinvestováno asi 130 z celkových 170 milionů korun. Některé práce, například pokládka umělého povrchu atletické dráhy, musely čekat na oteplení. "Povrch se musí pokládat při plus deseti stupních," uvedl Linda.

Fotogalerie

Do loňska zanedbaný areál na levém břehu Ohře pod chebským hradem prošel celkovou přestavbou. Původní sportovní areál byl zbourán stejně jako budovy někdejšího internátu. Po položení inženýrských sítí zde vystavěli atletický ovál s tribunou asi pro 300 lidí.

Nad areálem už vyrostlo velké lanové centrum za deset milionů korun. Město počítá s jeho komerčním pronájmem. Mělo by být otevřeno na konci května v době konání Krajinné výstavy. Ve spodní části upraveného území město plánuje do budoucna i vybudování přírodního koupaliště.

Radnice věří, že dotace do Chebu přiteče

Úpravy levého břehu Ohře Cheb provádí s příslibem dotace z nyní pozastaveného Regionálního operačního programu Severozápad (více čtěte zde). Vedení města zatím věří, že se nakonec podaří program znovu rozběhnout. V opačném případě by se dostala do problémů města, kraje i soukromí žadatelé, kterým program dluží už nyní stovky milionů korun.

Otevření areálu bude jednou z největších událostí přeshraniční krajinné výstavy, kterou Cheb pořádá společně s bavorským městem Tirschenreuth. Město na vybudování herního parku dostalo dotaci asi 375 tisíc korun z programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3.

"V rámci projektu Hrajeme si společně bude na centrální výstavní ploše pod hradem, v místech, kde v roce 2006 stával velký skleník, nainstalováno celkem 15 různých her. Například Člověče, nezlob se! o velikosti 10 x 5 metrů bude zaměřeno na získávání informací o městech Tirschenreuth a Cheb," informoval chebský místostarosta Michal Pospíšil.

Krajinnou výstavu budou provázet tři výstavy. První z nich přiblíží historii krajinných výstav v Chebu. Další expozice se bude věnovat životu slavného chebského rodáka Johanna Balthasara Neumanna. Poslední pak nese název Chebsko za vlády Štaufů. Víkendy budou patřit programům pro rodiče s dětmi a Festivalu bláznů, v němž vystoupí cirkusoví umělci z Čech a Rakouska.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Na Karlovarsku se převrátila cisterna s fekáliemi, vylily se na silnici

U Hroznětína se převrátila cisterna převážející fekálie.

Cisterna převážející fekálie z chovu zvířat se ve čtvrtek odpoledne převrátila u Hroznětína na Karlovarsku. Hasiči...

Domov pro seniory v Chebské Dragounské ulici může znovu přijímat klienty

Ilustrační snímek

Karlovarský kraj dočasně zrušil zastavené přijímání klientů do domova pro seniory v chebské Dragounské ulici. Ten se od...

Najdete na iDNES.cz