Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé v Chebu omezení provozu heren vítají, majitelům klesají tržby

  16:36aktualizováno  16:36
Nekompromisní postoj města Chebu k hernám, kde provoz automatů omezili nejpřísnější vyhláškou v kraji, přinesl výsledky. V centru města je klidněji. Provozovatelům heren ale dramaticky klesly příjmy.

Podle nové vyhlášky musí herny v Chebu zavírat už v 17. hodin. Lidé to vítají, ale provozovatelé se bouří. Klesají jim tržby. | foto: Martin Stolař, MAFRA

"Naším cílem bylo zlepšení bezpečnosti a klidu v nočních hodinách. A to se díky vyhlášce podařilo. Od občanů jsme nezaznamenali žádné negativní reakce, většina lidí zklidnění u heren ocenila," zdůraznil chebský starosta Pavel Vanoušek.

"Lidé, kteří nepracují v hernách prohrávali peníze, které jim poskytoval stát a měly být zdrojem obživy pro jejich rodiny," zdůraznil starosta Chebu, podle nějž chce město v budoucnu povolovat provoz heren pouze v lokalitě Svatý Kříž a případně i v kasinech.
 
"Rozumím tomu, že pro provozovatele herních zařízení je to velká restrikce. Z našeho pohledu ale není důvod na vyhlášce něco měnit," neskrýval Vanoušek.

Vyhlášku omezující provozní dobu heren si většinou pochvalují i obyvatelé Chebu. "Od té doby, kdy vyhláška platí, můžeme v noci konečně klidně spát," řekla Jana Jeřábková, která bydlí v těsném sousedství hned několika heren nedaleko chebského nádraží.
 
Nekompromisní postoj města k hernám naopak trápí jejich provozovatele. Na pomoc podnikatelům přispěchala Unie herního průmyslu. Důvod je jasný. V Chebu musí herny zavírat už v 17 hodin a to se nutně projevuje i na výrazném poklesu tržeb.

Unie herního průmyslu chce pomáhat podnikatelům

V jedné z heren v Evropské ulici ve středu odstranil vedoucí Tomáš Anton venkovní reklamu. A ukázal, jak je jeho provozovna zabezpečená kamerovým systémem. Provozovatele heren přijel podpořit Andrej Čírtek z Asociace herního průmyslu.
 
"Chceme ukázat, že není herna jako herna. Odmítáme, aby nás házeli všechny do jednoho pytle. Máme tu kamerový systém, kde je k dispozici záznam 14 dní zpětně," řekl Tomáš Anton.

"Nestojíme o problémové a drogově závislé, snažíme se to sami eliminovat," zdůraznil Anton. Provozovatelé heren nabízejí městu, že se stáhnou z centra, pokud zastupitelé zmírní omezení provozní doby.

"Je jasné, že už to nikdy nebude nonstop. I kdyby se otevírací doba prodloužila do 22 nebo 24 hodin, bylo by to lepší než do 17 hodin. Vždyť řada lidí pracuje třeba i do 16 hodin," reagoval Anton.

"Poctiví provozovatelé, kteří vyhlášku dodržují, jsou v nevýhodě proti hernám, kde se hraje i po 17 hodině, i když za zavřenými dveřmi. Bojíme se, že mohou vzniknout i černé herny bez jakékoliv kontroly," podotkl Andrej Čírtek.

Starostu Chebu iniciativa provozovatelů zatím příliš nepřesvědčila.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Muž onanoval na nádraží, přestal až na výzvu policejní hlídky

Ilustrační snímek

Cestující na mariánskolázeňském nádraží pohoršoval muž, který se ukájel na veřejnosti. S onanováním přestal, teprve...

Věž v Podhradí po staletích nabídne nezapomenutelný výhled na kraj

Podhradí, zřícenina Dolního zámku a zřícenina hradu Neuberg.

Ještě po válce stálo v Podhradí u Aše několik šlechtických sídel a žily zde dva tisíce obyvatel. Pak ale přišly roky,...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

Najdete na iDNES.cz