Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kamery nám nevadí a chceme další, svěřili se lidé radnici v Jáchymově

  11:58aktualizováno  11:58
Cítíte se ve městě bezpečně? Hlavně to zajímalo vedení jáchymovské radnice, která uspořádala pro své obyvatele anketu na webových stránkách. Lidé v průzkumu řekli, že se nebrání rozšíření městského kamerového systému.
Ve městě je zatím instalováno pět bezpečnostních kamer, pokud žádost o dotaci dobře dopadne, přibudou k nim ještě dvě. (ilustrační foto)

Ve městě je zatím instalováno pět bezpečnostních kamer, pokud žádost o dotaci dobře dopadne, přibudou k nim ještě dvě. (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Vyplněný dotazník se sedmi otázkami poslala městskému úřadu necelá stovka obyvatel, což podle zaměstnanců radnice není málo.

"Kamery jsme v Jáchymově nainstalovali loni na podzim a zajímalo nás, jaké budou odezvy. Zjistili jsme je díky anketě, jejíž výsledky jsme rovnou přiložili k žádosti o dotaci na nové kamery," popsal Bronislav Grulich, starosta Jáchymova.

Ve městě je zatím instalováno pět bezpečnostních kamer, pokud žádost o dotaci dobře dopadne, přibudou k nim ještě dvě. Ačkoli doba, po kterou systém nad městem bdí, není zrovna dlouhá, první výsledky už jsou podle lidí z radnice vidět.

"Podařilo se díky nim jednoho zločince chytit. Natočily jej od začátku až do konce, což byl moment, kdy vytáhl cigaretu, aby si v klidu zakouřil," řekl Jan Hadrava, vedoucí hospodářskosprávního odboru městského úřadu.

Kamery však nejsou jedinou novinkou, která má na bezpečí v Jáchymově dohlížet. Od 10. ledna si město "pronajímá" strážníky ze sousedního Ostrova (více čtěte zde).

"Ještě je příliš brzy hodnotit, jak se nám osvědčili. Čas na to bude tak za půl roku, pak se rozhodneme, jestli smlouvu prodloužíme," řekl starosta.

Motorizovaná hlídka městské policie bude stát Jáchymov 550 tisíc korun. Pro městskou kasu je to však výhodnější než mít strážníky vlastní. Kromě Jáchymova si je bude půjčovat také Hroznětín.

Jáchymov měl městskou policii mezi prvními městy v České republice. Posledního ze tří strážníků však radnice propustila v roce 2009, protože na jeho práci nezbyly v pokladně peníze.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Policie v kraji shání přes sto lidí, láká je na náborový příspěvek

Ilustrační snímek

Přijď a staň se policistou na zkoušku. Tak krajská policie láká zájemce na přijímací testy nanečisto. Novým posilám...

Krajská knihovna má málo místa, teď získá nový bezbariérový depozitář

Knihovnice Dagmar Vegrichtová mezi regály v Krajské knihovně v Karlových Varech.

Karlovarská krajská knihovna získá nové prostory. Po dlouhých čtrnácti letech své existence se konečně dočká nového...

Najdete na iDNES.cz