Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé v Chebu protestují proti domu s kancelářemi. Bojí se o slunce

  12:31aktualizováno  12:31
Proti polyfunkčnímu domu v Májové ulici vehementně protestují lidé z okolních obydlí. Vadí jim, že plánovaná novostavba omezí přísun slunečních paprsků do jejich obydlí. Chebská radnice projekt naopak podporuje.

Lidé z Májové ulice v Chebu se bouří proti novostavbě domu s kancelářemi a obchody. (Ilustrační snímek) | foto: Martin Stolař, MAFRA

Dalším argumentem odpůrců stavby je, že už nyní stojí v centru města celá řada nevyužitých obchodů a nebytových prostor.

"Na posledním jednání městského zastupitelstva se začal projednávat záměr prodeje pozemku. To ale ještě neznamená prodej," řekl chebský starosta Pavel Vanoušek. Odpor lidí z Májové na posledním jednání zastupitelstva přiměl vedení Chebu k pozastavení projednání plánovaného prodeje pozemků.

"Rozhodli jsme se, že necháme zpracovat studii, jež by integrovala projekt investora a studii, kterou má město na úpravu přilehlého vnitrobloku," řekl starosta.

Dům je lidem nesympatický od začátku

Při konfrontaci představ vedení města a lidí z Májové ulice nenašla radnice s obyvateli společnou řeč. "Od samého začátku lidé ani nechtěli slyšet, jak si představujeme řešení lokality. Od začátku trvali na tom, že polyfunkční dům vůbec nechtějí," uvedl Pavel Vanoušek.

"Bydlíme u velmi rušné ulice, s parkováním máme velké problémy. Pokud by zde vznikl dům s obchody a kancelářemi, bylo by to určitě ještě mnohem horší," neskrývala své obavy jedna z obyvatelek přilehlých domů.

Odpůrci stavby podle Pavla Vanouška měli věcné připomínky.

"Že by došlo ke snížení oslunění bytů. Připomínky necháme posoudit odborníky tak, aby zastupitelé rozhodovali se znalostí konkrétních odborných podkladů," reagoval Pavel Vanoušek s tím, že radnice najde soudní znalce, kteří to posoudí.

Signatáři petice proti stavbě polyfunkčního domu argumentují i tím, že byl už teď katastrofální nedostatek parkovacích míst v lokalitě. To ale starosta Vanoušek odmítá. "Město zde počítá s kompletní revitalizací přilehlého dvorního traktu směrem k zadní části hotelu Monika, kde by mělo dojít mimo jiné k vybudování jednosměrné průjezdní komunikace, více než šesti desítek parkovacích míst nebo nových odpočinkových ploch," uvedl Vanoušek.

A jak se starosta staví k argumentu, že už nyní je ve městě celá řada nevyužitých obchodů a nebytových prostor? "Samozřejmě máme ve městě nevyužité nebytové prostory. Otázka je, jak jsou kvalitní a v jaké jsou lokalitě," naznačil starosta. "Jestli se pro obchody v novém domě podaří najít nájemce nebo ne, není problém města ani lidí v okolí, ale především investora," řekl Vanoušek.

Autor:


Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Muž přepadl dívku na ulici, roztrhl jí prádlo a uspokojil se nad ní

Ilustrační snímek

Kriminalisté obvinili ze znásilnění jednatřicetiletého muže, který na ulici v Karlových Varech přepadl neplnoletou...Z podzemí kláštera v Teplé se dá koukat rovnou do nebe

Premonstrátský klášter v Teplé ukrývá zajímavé podzemní prostory.

Klášter Teplá skrývá pod zemí unikátní štolový systém, který odvádí vlhkost z areálu zpátky do řeky. Za jeho vznikem...

Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Další z rubriky

Autobusy FlixBus na trase z Prahy nově zajíždějí až do Sokolova a Chebu

Rivalové na karlovarském terminálu, autobusy společností FlixBus a RegioJet.

Nově až do Sokolova a Chebu zajíždějí od konce minulého týdne autobusy společnosti FlixBus na trase z hlavního města....

Bývalý likvidátor Horký dostal za tunelování „byťáku“ dvouletou podmínku

Petr Horký u karlovarského okresního soudu.

Dvouletou podmínkou potrestal karlovarský okresní soud bývalého likvidátora státního Podniku bytového hospodářství...

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

Najdete na iDNES.cz