Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Ligoví dorostenci Sokolova zastínili proti Mostu starší kolegy

• 0
Přípravný zápas s Mostem si vystřihli také ligoví dorostenci Sokolova. Na rozdíl od starších kolegů však severočeského soupeře přehráli 3:2 po poločase 0:1.

"Byl to takový mix. Hosté nastoupili v kombinované sestavě extraligového áčka s ligovým béčkem, takže naše vítězstvímá svoji hodnotu," pochvaloval si Milan Pari, trenér sokolovského A dorostu.

Hosty přivedl do poločasového vedení Banovič. Po hodině hry ale hosté faulovali ve vápně Bendu a Pachta z nařízené penalty střelou o tyč do sítě srovnal na 1:1.

Krátce nato Severočeši dokonale vyšachovali domácí obranu a Schöetel trestal na 1:2. dravý protiútok přinesl další šanci Sokolováků a ji krátce před koncem utkání proměnil vyrovnávacím gólem na 2:2.

V předposlední minutě se opřel do míče z dálky Benda a ranou k tyči dokončil obrat na vítězných 3:2. "Po katastrofálním výkonu se nám tohle utkání podařilo vyhrát," hřímá Pari.

Domácí trenér své svěřence vůbec nešetřil. Za jejich mdlý výkon v 1. poločase jim zkrátil přestávku intenzivním pětiminutovým sprintem. "To všechno z tréninkových i výchovných důvodů," vysvětloval po utkání.

Hosté v závěru chybovali a odpadli. "Vítězství jsme urvali až naším drtivým závěrem," pochvaloval si trenér Baníku Pari. Dorost Baníku Sokolov hraje Českou dorosteneckou ligu a tuto druhou nejvyšší republikovou soutěž touží na jaře zachránit.