Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plány na opravy zkrachovaly. Sportovci přišli o hřiště, Cheb o dotaci

  8:49aktualizováno  8:49
Chebské sportovce zklamala zpráva, že se nedočkají slíbené opravy zchátralého areálu TJ Lokomotiva. Fotbalisty FK Hvězda čeká podzim na cizích hřištích a město nezíská slíbenou dotaci.

Areál Lokomotivy Cheb. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Do šaten fotbalistů teče, tribuna drží už jen silou vůle, hala, kuželkářská dráha, ubytovna i další sportoviště jsou v nevyhovujícím stavu. Město proto vypsalo výběrové řízení, vybralo zhotovitele, plzeňskou společnost Vysspa, během prázdnin se dokonce sešli mimořádně zastupitelé, aby posvětili navýšení ceny oprav za čtyřicet milionů o dvanáct milionů korun. Teď je vše jinak.

„Na radnici přišlo od firmy, která ve výběrovém řízení zakázku získala, vyjádření, že z projektu odstupuje s tím, že práce v daném termínu nestihne,“ přetlumočil stanovisko společnosti místostarosta Chebu Pavel Hojda.

To znamená, že pro letošek se už na Lokomotivě do země nekopne. „V podmínkách dotace, kterou jsme měli přislíbenou ve výši 14,5 milionu korun, stojí, že projekt musí skončit ještě letos. Teď musíme celou zakázku přehodnotit, zpracovat a vypsat nová výběrová řízení. A jakmile to na jaře počasí dovolí, začneme pracovat alespoň na hřištích s umělým povrchem, aby měli fotbalisté kde hrát,“ uvedl starosta Petr Navrátil. Dodal, že další úpravy Lokomotivy budou následovat.

Město se obrátí s žádostí o pomoc na ministerstvo

Starosta ujistil, že město opět požádá, aby mu ministerstvo školství prostřednictvím dotace s opravami více než šedesát let starého sportovního areálu pomohlo.

Pro sportovce FK Hvězda Cheb, jejichž domovské hřiště v areálu Lokomotivy se mělo začít rekonstruovat, přinesla nová situace obrovský smutek a zklamání. Navíc však krach plánu pocítí i finančně. Za užívání cizích hřišť totiž bude muset klub zaplatit.

„Přestože hřiště máme, budeme muset hrát celý podzim jinde,“ posteskl si prezident FK Hvězda Cheb Vladimír Hána. Podobné martyrium čeká klub i v jarních měsících, tedy pokud se s rekonstrukcí hřiště na Lokomotivě skutečně začne.

„Za ty peníze jsme mohli žákům nakoupit třeba nové dresy,“ pokrčil rameny Hána a doplnil, že klub má v současnosti třináct mužstev včetně elévů a žen.

Firmě nic nehrozí, ve smlouvě nebyla žádná sankce

Kriticky se dívá na celou anabázi i sekretář Sportovní Unie Chebska Miroslav Sabadin.

„Zaráží mne, že u takové zakázky, kdy jsou ve hře desítky milionů a navíc i státní dotace, nebyla stanovená žádná kauce. Firma, která se o vítězství tak prala a zvítězila, nakonec mohla ze svých závazků vycouvat bez jakýchkoli sankcí. Za to by měl někdo nést odpovědnost. A to konkrétně ten, kdo řízení připravoval,“ nebere si servítky Sabadin.

Podle zástupce starosty Pavla Hojdy se v podmínkách řízení sankce neobjevila, protože v Chebu se zatím veškeré nabídky setkaly s obrovským převisem poptávky.

„Pokud teď budeme připravovat nějakou větší akci, kde bude předpoklad, že se budou firmy přetahovat, budeme chtít po našem odboru, aby tam aukci zapracoval,“ doplnil Hojda.

Areál v roce 2013 převzalo město od zadlužené TJ Lokomotiva, která nemohla zvládnout péči o chátrající budovy.Nejčtenější

Západ Čech obsadili v srpnu 68 i Němci. Tank a hlava rudoarmějce skončily v řece

Tank v řece Ohři se stal symbolem roku 1968 v Karlových Varech.

Ještě padesát let po událostech srpna 1968 starší Karlovaráci vzpomínají, jak se pod jedním z invazních tanků T-54...

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...Muž vybodoval svého bratra, vydával se za něj při silničních kontrolách

Ilustrační snímek

Velké potíže způsobil svému bratrovi muž, který se za něj vydával při silničních kontrolách. Sám sice unikl trestu za...

Muž musel spoluvězňům sloužit a dávat jídlo. Když neposlechl, zbili ho

Vazební věznice Hradec Králové

Kriminalisté stíhají dva trestance z věznice v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, kteří šikanovali další odsouzené....

Muži obviňovali sousedku, že jim krade elektřinu, pak napadli hlídku

Ilustrační foto

Do křížku s policií se dostali otec se synem na Chebsku, když napadli policejní hlídku, která přijela prošetřit jejich...

Další z rubriky

Hejtmanka Karlovarského kraje se vdala, svatební šaty si navrhla sama

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se provdala za svého...

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské...

Kolena se nám rozklepala až po požáru, říkají zachránkyně seniorů

Adriana Tomancová a Kristina Jedličková (zleva), dvojice zaměstnankyň Domova...

Zažili to, co se dá nazvat noční můrou všech, kteří pečují o jakýmkoliv způsobem znevýhodněné lidi, v tomto případě o...

Do práce s dítětem? Přibývá zaměstnavatelů, kteří zajistí hlídání

Ilustrační snímek

Stále více rodičů si může dovolit chodit do práce s dítětem. Na hlídání jejich ratolestí láká stále více zaměstnavatelů...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.

Najdete na iDNES.cz